bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2020
  • 10 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 11889

Wypadek autokaru z Bielska-Białej na Węgrzech! Jest ofiara śmiertelna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do wypadku polskiego autokaru z bielskiego biura podróży Marco doszło w niedzielę rano w miejscowości Kiskunfélegyháza na południu Węgier. Jedna osoba nie żyje, a 24 osoby są ranne.

Wypadek
Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech · fot. Telewizja M1


W sumie w autokarze podróżowało 46 osób, w tym dwoje kierowców. - Z informacji, które udało się ustalić, poszkodowani z autokaru przebywają w szpitalach. Jedna osoba niestety zginęła. Na miejsce został wysłany kolejny autobus, którym pasażerowie, jeśli tylko stan zdrowia będzie im pozwalał, będą mogli wrócić do Polski. Autokarem podróżowali m.in. mieszkańcy województwa śląskiego - informuje Śląski Urząd Wojewódzki. - Służby wojewody śląskiego są w kontakcie z polskim konsulem na Węgrzech oraz z organizatorami wyjazdu - czytamy w komunikacie.

Wypadek
Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech · fot. Telewizja M1


Jak poinformowała media Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego, poszkodowani to mieszkańcy naszego województwa, w tym Bielska-Białej, Żywca oraz Tychów. Po pasażerów, którzy nie doznali obrażeń, biuro podróży Marco z Bielska-Białej, organizator wycieczki, wysłało inny autokar, który przed godziną 14.00, był przed granicą węgierską.

- Rodziny poszkodowanych mogą uzyskać informacje pod numerami telefonu organizatora wyjazdu: 33 811 04 54, 33 811 04 55 oraz pod numerem 0036 305 333 036 - podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Informacja Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z 10 sierpnia, godz. 11.00Większość pasażerów nadal jest na miejscu zabezpieczona w szpitalach, w których przechodzą badania. Ci, którzy decyzją lekarzy mogą opuścić szpital, przewożeni są systematycznie do hotelu. Tam oczekują też w gotowości autokary organizatora wyjazdu, którymi pasażerowie, mamy nadzieję, będą mogli wrócić jeszcze dziś do Polski.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj