bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2012
  • wyświetleń: 5670

Święto Policji w BCK-u

W czwartek w Bielskim Centrum Kultury policjanci garnizonu bielskiego uczcili obchody 93. rocznicy powstania Policji.

140 wyróżnionym funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz odznaczenia resortowe.

Uroczyste obchody Święta Policji połączone były z nadaniem awansów dla wyróżniających się funkcjonariuszy. Nowe pagony przywdziało 140 policjantów. Najwięcej, bo aż 41 uzyskało stopień młodszego aspiranta. Pięciu policjantów odznaczono brązową odznaką „Zasłużony policjant”.

Święto Policji w bielskim garnizonie · fot. KMP Bielsko-Biała


Wśród ciepłych słów kierowanych do awansowanych i odznaczonych stróżów prawa najczęściej powtarzającymi się życzeniami były te, mówiące o spokojnej służbie. Za sumienną służbę podziękowali policjantom obecni na uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Piotr Kucia, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, a także pozostali zaproszeni goście.

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Ireneusz Szwarga wyraził swoją wdzięczność kierując następujące słowa: „codzienną, rzetelną i profesjonalną służbą bronicie najwyższych wartości społecznych. Dziękuję za pełną poświęcenia służbę dla mieszkańców, za Wasz trud i zaangażowanie”. Pogratulował awansu wyróżnionym. Odrębne podziękowania skierował do obecnych na uroczystości rodzin policjantów - za ich wyrozumiałość, cierpliwość, wsparcie i dzielenie trudów, jakie niesie ze sobą służba w Policji oraz pracowników cywilnych Policji.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.