bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2020
  • 8 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2144

MZD będzie remontował i modernizował osiedlowe ulice

Wkrótce prace rozpoczną się na ulicach Henryka Siemiradzkiego, Zakładowej oraz Wadowickiej. Modernizowane będą także zatoki postojowe, postanie odwodnienie niektórych dróg publicznych na osiedlu Karpackim.

MZD będzie remontował i modernizował osiedlowe ulice
MZD będzie remontował i modernizował osiedlowe ulice · fot. UM Bielsko-Biała


Zadanie zostało podzielone na trzy części. Jego pierwsza część obejmuje remont chodnika przy ulicy Henryka Siemiradzkiego znajdującej się między ulicami Cieszyńską i prof. dr. Mieczysława Michałowicza. Drogowcy rozbiorą istniejącą nawierzchnię chodnika z płytek betonowych, jego podbudowę oraz obrzeża i w to miejsce ułożą nowe betonowe obrzeża, wykonają podbudowę z kruszywa oraz nawierzchnię chodnika z betonowej kostki brukowej. Przy okazji dokonają regulacji studni teletechnicznych.

Druga część zadania to modernizacja ul. Zakładowej w Mikuszowicach Śląskich obok ul. Bystrzańskiej. Tu również nastąpią prace rozbiórkowe, potem zostaną ułożone nowe betonowe krawężniki, wybudowane zostaną nowy wpust uliczny i studnia kanalizacji deszczowej, powstanie podbudowa jezdni i chodnika, następnie nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego oraz nawierzchnia chodnika z betonowej kostki brukowej.

W trzeciej części zadania remontowana będzie ul. Wadowicka na osiedlu Beskidzkim oraz modernizowane zatoki postojowe wraz z odwodnieniem niektórych dróg publicznych na osiedlu Karpackim. Zakres robót obejmuje frezowanie nawierzchni bitumicznych, wymianę nawierzchni chodnika z betonowej kostki brukowej oraz obrzeży betonowych, rozbiórkę nawierzchni z płyt yomb, istniejącej podbudowy, krawężników betonowych i w to miejsce wykonanie nowej podbudowy z kruszywa, ułożenie nowego krawężnika betonowego, nawierzchni z betonu asfaltowego. Wymienione zostaną dwa wpusty uliczne, zabudowa nowych przykanalików - czyli przewodów, do których odprowadza się ścieki z wewnętrznej sieci kanalizacyjnej i którymi ścieki te spływają do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Regulacji poddane będą urządzenia infrastruktury podziemnej.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.