Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2000

Uwaga na oszustów! Podają się za pracowników wodociągów

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych do 67-letniej mieszkanki Wapienicy przyszło dwóch oszustów. Mężczyźni podawali się za pracowników sieci wodociągowej i pod pretekstem zwrotu nadpłaty za rachunek okradli kobietę. Policja ostrzega przed tą popularną metodą oszustwa.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Uwaga na oszustów! Podają się za pracowników wodociągów · fot. KWP Katowice


Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych do 67-letniej mieszkanki Wapienicy przyszło dwóch oszustów. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów. Twierdzili, że kobiecie należy się zwrot nadpłaty za wodę w wysokości 100 złotych, ale mają tylko banknot o nominale 200 złotych i musi im wydać resztę. W ten sposób zorientowali się, gdzie przechowuje gotówkę, ponieważ seniorka poszła w to miejsce, aby wydać im resztę. Chwilę później wykorzystując jej chwilową nieuwagę, skradli oszczędności w kwocie 3.200 złotych.

Mężczyźni mieli z wyglądu około 50 lat, byli najprawdopodobniej narodowości ukraińskiej, obydwaj około 175 cm wzrostu, jeden był szczupły, drugi tęgiej budowy ciała. Twarze mieli zasłonięte czarnymi maseczkami. Oddalili się samochodem nieustalonej na chwilę obecną marki w nieznanym kierunku.

Policja ostrzega! To popularna metoda oszustwa, przez którą można stracić oszczędności całego życia. Jeśli przyszedł do Państwa ktoś podający się za urzędnika lub pracownika operatora mediów takich jak prąd, woda lub gaz powinien okazać stosowny dokument oraz mogą Państwo poprosić o odsłonięcie twarzy w celu jego identyfikacji. Można także zadzwonić do biura urzędu lub obsługi klienta, aby upewnić się, że jest on rzeczywiście tym, za kogo się podaje.

Osoby posiadające informację o sprawcach proszone są o powiadomienie najbliższej jednostki policji lub Komisariat II Policji w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 57 85 702 00.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.