Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 644

Efekt betonu na meblach? Poznaj 5 korzyści mikrocementu, które przekonają cię, że to zgrany duet!

Materiał partnera:

Zazwyczaj wykorzystanie mikrocementu we wnętrzach kojarzy się nam z wykończeniami - materiał ten doskonale wpisuje się w przestrzeń industrialnych salonów, rustykalnych kuchni czy nowoczesnych przestrzeni, jakie spotkamy w obiektach użyteczności publicznej. Wykonane z niego posadzki tworzą doskonałe połączenia z mikrocementowymi aranżacjami ściennymi. Na tym jednak nie kończy się potencjał tego materiału - niesie on ze sobą wiele możliwości, szczególnie wówczas, gdy sięgniemy po gotowe do użycia zestawy. W jakich przestrzeniach odnajdą się meble z mikrocementu i dlaczego warto wykorzystać ten materiał, aby podarować im nową odsłonę? Oto 5 korzyści, jakie może przynieść to rozwiązanie!

festfloor-produkt


Microcement - świetny materiał do każdego pomieszczeniaNiezależnie od tego, czy chcemy zadać o ciekawą aranżację w kuchni, salonie, łazience czy przestrzeni użytkowej - mikrocement, z uwagi na swój charakter, może okazać się designerskim strzałem w dziesiątkę.Choć jednym z pierwszych skojarzeń, jakie przychodzi nam zwykle na myśl, gdy mowa o wykorzystaniu mikrocementu, jest styl industrialny, wykonane w ten sposób meble równie dobrze dopełnią przestrzeń zaaranżowaną w stylu prowansalskim, rustykalnym, nowoczesnym czy modernistycznym. Ich surowość będzie doskonałym kontrastem także dla wielu innych wnętrzarskich pomysłów. Co więcej, mikrocement dekoracyjny to materiał o naprawdę wielkim potencjale. Jeśli planujemy wykorzystać go w aranżacji mebli - śmiało można powiedzieć, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Stosując mikrocement w postaci cienkiej dekoracyjnej warstwy, mamy szansę nadać nowy charakter niemal każdemu z meblowych frontów lub blatów!

festfloor-produkt


Dekoracyjny microcement - uzyskaj efekt betonu.Gdy planujemy dekoracje na bazie mikrocementu, zwykle zależy nam na kilku kwestiach - trwałości i charakterystycznej dla betonu fakturze. Dekoracyjny mikrocement z powodzeniem pozwoli nam je uzyskać. Sięgając po konkretne produkty warto jednak zwrócić uwagę na stopień ich porowatości i wybrać taką technikę nakładania materiału na powierzchnię mebla, aby jak najlepiej wpisywała się w oczekiwany efekt. Nałożenie mikrocementu na meble optycznie doda im wagi, sprawiając, że będą wydawać się cięższe niż w rzeczywistości, co stanie się pożądanym efektem, jeśli planujemy ulokować je w przestrzeni industrialnego salonu lub rustykalnej kuchni.

festfloor-produkt


Na jakie meble nałożyć mikrocement?Dekoracyjny microcement to świetna alternatywa dla wymiany mebli - w końcu o wiele ciekawiej i w większości przypadków - także szybciej i prościej jest podarować wyposażeniu nową odsłonę, dzięki której świeży powiew ogarnie wystrój całego wnętrza. Mikrocementową warstwę dekoracyjną możemy nanieść zarówno na nowe, jak i stare, odpowiednio oczyszczone meble. Ten swego rodzaju designerski recykling w wielu przypadkach okaże się korzystny nie tylko dla samego pomieszczenia, ale także i… naszego portfela.

festfloor-produkt


Pierwszorzędna czystość mebliNowoczesne technologie sprawiają, że dekoracyjny beton we wnętrzach doczekał się gotowych mieszanek, które nie wymagają samodzielnego przygotowania. Ciekawym przykładem są chociażby zestawy produktów, jakie znajdziemy w ofercie firmy FESTFLOOR. Wystarczy wybrać produkt o interesujących nas parametrach i skorzystać z niego, nakładając bezpośrednio na mebel. Dzięki ograniczeniu niezbędnych do pracy komponentów, przemiana frontu meblowego, blatu czy nawet całego mebla, przebiega sprawnie i nie grozi podwyższonym ryzykiem zanieczyszczenia innych powierzchni. Co więcej - niektóre mikrocementy mogą pochwalić się hydrofobową formułą, co oznacza, że z powodzeniem możemy wykorzystać je podczas renowacji mebli, które pojawią się w łazience czy kuchni. Nowa aranżacja bez większych problemów sprosta wyzwaniu, jakim jest kontakt z wilgocią.

festfloor-produkt


Ogrom kolorów dostępna od rękiChcąc podążać za klasycznymi założeniami industrializmu, możemy śmiało sięgnąć po odcienie beżu, szarości czy bieli. W ten sposób nadamy odnawianym meblom charakterystyczną wizualną ciężkość, nie rezygnując z klasyki stylu. Na sporą kreatywność pozwala natomiast sama technika nakładania mikrocementu na powierzchnię mebla - w zależności od tego, jak przebiegać będzie ten proces, mamy szansę uzyskać nieco bardziej lub mniej skomplikowaną fakturę, co w wielu przypadkach okazuje się być dodatkowym atutem, pozwalającym na tworzenie jedynych w swoim rodzaju aranżacji. Na uwagę zasługują także gotowe zestawy mikrocementów w rożnych kolorach. Innowacyjna technologia pozwala na wybór z szerokiej palety barw, a wykorzystanie gotowego do użycia zestawu, który nie wymaga samodzielnej pigmentacji gwarantuje, że wybrany odcień za każdym razem będzie tak samo intensywny.