bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2041

Policjanci skontrolowali obóz harcerski w Wilkowicach

Policjanci z bielskich komisariatów dbają o bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym celu stróże prawa sprawdzają obozy letnie i obozowiska harcerskie, które zorganizowane są w turystycznych regionach powiatu. Ostatnio spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego „Uroczysko” w Wilkowicach.

Policja na obozie harcerskim w Wilkowicach
Policjanci przeprowadzili na obozie harcerskim w Wilkowicach prelekcję na temat bezpieczeństwa · fot. KMP Bielsko-Biała


Funkcjonariusze sprawdzają, czy wypoczywające na nich dzieci i młodzież są bezpieczne. Podczas spotkań mundurowi omawiają zasady zachowania się nad wodą oraz podczas górskich wędrówek.

Z podopiecznymi obozu harcerskiego „Uroczysko” w Wilkowicach spotkali się mundurowi z miejscowego posterunku. Kierownik wilkowickich stróży prawa i dzielnicowi przeprowadzili ciekawą prelekcję dla młodzieży oraz kadry obozowiska. Ich działania to element kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Mundurowi kontrole prowadzą z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z epidemią koronawirusa, a także zwracają uwagę, czy w miejscach tych są przestrzegane zasady bezpieczeństwa i higieny w celu zapobiegania szerzeniu się wirusa COVID-19.

Podczas każdej wizytacji policjanci sprawdzają łączność z organizatorami wypoczynku, infrastrukturę obiektów, drogi ewakuacyjne oraz miejsca grupowania się uczestników obozów w razie ewentualnego wystąpienia zagrożenia. Przekazują również dane teleadresowe najbliższej jednostki policji oraz wskazują możliwości wykorzystania aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem internetowym wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której można uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na terenie województwa śląskiego.

ar / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.