Wiadomości

  • 4 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2528

Policjanci skontrolowali obóz harcerski w Wilkowicach

Policjanci z bielskich komisariatów dbają o bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym celu stróże prawa sprawdzają obozy letnie i obozowiska harcerskie, które zorganizowane są w turystycznych regionach powiatu. Ostatnio spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego „Uroczysko” w Wilkowicach.

Policja na obozie harcerskim w Wilkowicach
Policjanci przeprowadzili na obozie harcerskim w Wilkowicach prelekcję na temat bezpieczeństwa · fot. KMP Bielsko-Biała


Funkcjonariusze sprawdzają, czy wypoczywające na nich dzieci i młodzież są bezpieczne. Podczas spotkań mundurowi omawiają zasady zachowania się nad wodą oraz podczas górskich wędrówek.

Z podopiecznymi obozu harcerskiego „Uroczysko” w Wilkowicach spotkali się mundurowi z miejscowego posterunku. Kierownik wilkowickich stróży prawa i dzielnicowi przeprowadzili ciekawą prelekcję dla młodzieży oraz kadry obozowiska. Ich działania to element kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Mundurowi kontrole prowadzą z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z epidemią koronawirusa, a także zwracają uwagę, czy w miejscach tych są przestrzegane zasady bezpieczeństwa i higieny w celu zapobiegania szerzeniu się wirusa COVID-19.

Podczas każdej wizytacji policjanci sprawdzają łączność z organizatorami wypoczynku, infrastrukturę obiektów, drogi ewakuacyjne oraz miejsca grupowania się uczestników obozów w razie ewentualnego wystąpienia zagrożenia. Przekazują również dane teleadresowe najbliższej jednostki policji oraz wskazują możliwości wykorzystania aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem internetowym http://wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której można uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na terenie województwa śląskiego.

ar / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.