bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2012
  • wyświetleń: 1480

Nowy wóz dla bielskich strażaków

Mercedes sprinter, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt używany w tzw. zdarzeniach chemicznych trafił do straży pożarnej w Bielsku-Białej.

Samochód, wart ponad 600 tys. zł jest wyposażony m.in. w: aparaty powietrzne używane w strefie zagrożenia, zestaw do pobierania próbek niebezpiecznych substancji, sprzęt pomiarowy oraz własne zasilanie elektryczne.

Do strażaków w woj. śląskim trafiły 2 takie pojazdy, do Bielska-Białej i Katowic Piotrowic. Samochód obsługują tylko strażacy po odpowiednim przeszkoleniu. Bielscy strażacy nie posiadali dotychczas tak specjalistycznego sprzętu.

Specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego w PSP Bielsko-Biała miała do dyspozycji tzw. ciężki samochód ratownictwa chemicznego. Kiedy potrzebne było wsparcie, pomocy udzielali strażacy z Piotrowic. W Bielsku-Białej od samego początku działa pluton chemiczny. Tworzy go 12 strażaków.

Lekki wóz do ratownictwa chemicznego zakupiono ze środków PSP oraz Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.