bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1011

Masażyści poszukiwani na Śląsku

Materiał partnera:

Według prognozy “Barometru zawodów” na rok 2020 fizjoterapeuci i masażyści są pilnie poszukiwani w całym województwie śląskim. Deficyt odnotowuje się w wielu miastach, m.in. Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Bytomiu, Jaworznie, Mysłowicach, Tychach, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Gliwicach oraz powiatach wodzisławskim, żywieckim, cieszyńskim, tarnogórskim czy myszkowskim. Sytuacja ta związana jest ze zbyt małą liczbą osób posiadających doświadczenie i kwalifikacje w stosunku do rosnącej liczby pacjentów, którzy potrzebują pomocy specjalistów. W związku z tym, absolwenci policealnych szkół masażu mogą liczyć na bezproblemowe zatrudnienie w wielu placówkach.

Czym powinien wyróżniać się profesjonalny technik masażysta?W zawodzie technika masażysty bardzo ważna jest siła oraz sprawność fizyczna. Praca ta wymaga wielogodzinnego stania oraz pochylania się, a podczas niektórych masaży konieczne jest wywarcie odpowiednio mocnego nacisku. Czy oznacza to, że w profesji masażysty sprawdzają się głównie mężczyźni? Bynajmniej! Według niektórych danych, aż 70% pracowników zatrudnionych w branży stanowią kobiety. Masażystki doskonale radzą sobie z zabiegami wymagającymi dużego wysiłku. Pewne jest jednak, że profesji tej nie sprostają osoby, które same borykają się ze schorzeniami kręgosłupa. Profesjonalny masażysta powinien wyróżniać się cierpliwością, życzliwością, otwartym spojrzeniem na problemy pacjenta, wyrozumiałością oraz łatwością nawiązywania kontaktów.

Jak wyglądają zajęcia w Szkole Masażu w Katowicach?W Szkole Masażu w Katowicach, słuchacze uczą się zagadnień teoretycznych z zakresu m.in. anatomii i fizjologii, fizjoterapii, zdrowia publicznego czy komunikacji interpersonalnej. Odbywają oni także zajęcia praktyczne w pracowniach, gdzie poznają różnorodne techniki masażu, np. klasycznego, profilaktycznego, relaksacyjnego, biurowego, sportowego, kosmetycznego czy manualnego drenażu limfatycznego. W planie przewidziano ponadto lekcje z branżowego języka angielskiego, którego znajomość otwiera absolwentom drzwi do pracy za granicą. Podczas zajęć słuchacze mogą korzystać z profesjonalnego sprzętu - łóżek i materacy do masażu, wałków, półwałków, klinów, drabinek rehabilitacyjnych, zestawów do masażu gorącymi kamieniami, piłek, taśm, fantomów oraz wielu innych. W katowickiej szkole policealnej wykładowcami są osoby, które poza nauczaniem spełniają się zawodowo jako rehabilitanci i fizjoterapeuci.

Gdzie mogą szukać zatrudnienia absolwenci Szkoły Masażu w Katowicach?Po ukończeniu Szkoły Policealnej w Katowicach GoWork.pl absolwenci mogą zatrudnić się m.in. w prywatnych i publicznych placówkach ochrony zdrowia: szpitalach, sanatoriach uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach masażu, ośrodkach rehabilitacyjnych, a także w SPA, salonach urody, gabinetach kosmetycznych, klubach sportowych czy centrach odnowy biologicznej. Mogą oni zostać członkami zespołu rehabilitacyjnego lub zdecydować się na własną działalność gospodarczą, gdzie będą świadczyli usługi prywatnym klientom.