bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2012
  • wyświetleń: 4052

145 milionerów w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej 145 podatników zadeklarowało dochód przekraczający 1 mln zł, w Żywcu 34, a w Cieszynie 56. Liczba osób deklarujących dochody powyżej tej kwoty w porównaniu z rokiem ubiegłym w województwie śląskim wzrosła.

Podobnie jak w latach poprzednich największą grupę pośród osób deklarujących dochody pow. 1 mln zł stanowią podatnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Drugą, co do wielkości grupą podatników deklarujących dochód do opodatkowania przekraczający 1 mln zł, to podatnicy składający PIT-38, tj. między innymi osoby ociągające przychód ze sprzedaży papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych.

Łącznie, w zeznaniach za rok 2011, śląscy "milionerzy" wykazali dochód do opodatkowania w wysokości ponad 3,7 mld zł, to o prawie 500 mln zł więcej niż w zeznaniach za rok 2010.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.