Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2012
  • wyświetleń: 2221

Pijany kierowca potrącił pieszą

Blisko 1,7 promila alkoholu wykazało badanie pijanego kierowcy, który we wtorek potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 68-letnią kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawcę zatrzymał chwilę później inny kierowca. Jak się okazało nie podróżował sam - razem z nim jechał jego 9-letni

Do zdarzenia doszło około 13.30 w Bielsku-Białej na ul. Bystrzańskiej w okolicy skrzyżowania z ul. Szeroką. 53-letni kierowca daewoo matiza wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, a następnie potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę.

Piesza doznała złamania żeber, kości śródstopia i urazu głowy. Przewieziono ją do szpitala.

Sprawca wypadku nie zatrzymał się i nie udzielił rannej pomocy. Dodał gazu i odjechał w kierunku Bystrej. Chwilę później ujął go inny kierowca i przekazał w ręce policjantów. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko 1,7 promila alkoholu. 9-letni syn, z którym podróżował pijany ojciec został przekazany pod opiekę siostry.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 4,5 roku więzienia.

Bezpośrednich świadków tego zdarzenia prosimy o pilny kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121230, nr alarmowe 997, 112.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj