bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 lipca 2020
  • wyświetleń: 748

Szukasz porad przy wyborze nowego sprzętu AGD? O czym nie możesz zapomnieć?

Materiał partnera:

Wykańczanie nowego mieszkania czy remont kuchni prawie zawsze wiąże się z koniecznością zakupu nowego sprzętu AGD. Jest to kwestia szczególnie ważna dla osób, które lubią gotować i robią to często - sprzęt dobrej jakości może to znacznie ułatwić, a nawet sprawić, że większość domowych obowiązków stanie się przyjemnością. Zmywanie naczyń, odkurzanie czy mycie okien nigdy nie było łatwiejsze niż dziś - wystarczy kupić odpowiednie urządzenia, a obowiązki domowe zrobią się same.

Szukasz porad przy wyborze nowego sprzętu AGD? O czym nie możesz zapomnieć?


Jak dobrze wybrać sprzęt AGD by służył nam przez długi czas i w pełni odpowiadał naszym potrzebom?
Lodówka, kuchenka czy piekarnik są podstawą w każdej kuchni. Jednak nie można tez zapomnieć o tak zwanym małym AGD - robotach kuchennych, mikrofalówkach, ekspresach do kawy, itd. Każde z nich powinno być niezawodne, bezpieczne i oszczędne. Na co więc zwrócić uwagę? Kluczem do zaoszczędzenia w przypadku urządzeń AGD, z których zdecydowana większość funkcjonuje dzięki podłączeniu do prądu, jest klasa energooszczędności. Najwyższa, czyli A+++ pozwala na zaoszczędzenie na rachunkach nawet kilkuset złotych rocznie. W kwestii bezpieczeństwa warto sprawdzić, czy dane urządzenie ma wszystkie wymagane atesty - dotyczy to głównie zakupów w mniejszych sklepach internetowych, w sklepach stacjonarnych nie powinno być z tym problemu. Co do efektywności - to, czy sprzęt będzie praktyczny warunkują często indywidualne potrzeby. Jeżeli wiemy, jakie cechy produktu są dla nas szczególnie ważne, a z jakich możemy zrezygnować, wybór konkretnego modelu będzie znacznie prostszy.

Nie broń się jednak przed nowymi technologiami - to, że Twoja poprzednia kuchenka była gazowa i do takiej jesteś przyzwyczajony nie oznacza, że kuchenka indukcyjna nie ułatwi Ci pracy w kuchni. W kwestii cech danego produktu ogrom wiedzy znajdziemy w internecie.

Szczegółowe porady czy rankingi urządzeń można znaleźć na wielu profesjonalnych portalach, takich jak homelook.pl, gdzie obok samej listy produktów znajdziesz często wiele innych, praktycznych informacji, które pomogą w wyborze.

Z jeszcze innej strony na wybór AGD do domu patrzą osoby, dla których ważna jest estetyka. Często decydują się oni na zakup urządzeń pod zabudowę lub urządzeń z konkretnej serii, które będą pasować do siebie wizualnie - często nie tylko kolorem, ale tez całym designem. Z kwestii technicznych warto sprawdzić, jaka jest długość gwarancji sprzętu, co dokładnie obejmuje i czy mamy możliwość na przykład naprawy door to door. Jeżeli zakupy w internecie, mimo niższych cen, Cię nie przekonują, zawsze możesz wybrać się do sklepu stacjonarnego i obejrzeć sprzęt na własne oczy. Możesz tez porozmawiać ze specjalistą, który opowie Ci więcej na temat modelu. Jeżeli już upewnisz się w swoim wyborze, zawsze możesz zamówić ten sam model przez internet z dostawą pod same drzwi. Pamiętaj jednak, by nie ulegać reklamom, sugestiom i presji rodziny i znajomych - to, że dla nich jakieś urządzenie jest świetnym rozwiązaniem nie oznacza, że Tobie będzie sprawdzać się równie dobrze. Dlatego warto, szczególnie przed planowanym dużym wydatkiem, poświęcić trochę czasu i poczytać opinie czy rankingi w internecie - tam ściera się wiele poglądów, a każdy może zwracać uwagę na inne cechy danego produktu. Dzięki temu zyskasz najlepszy pogląd na charakterystykę modelu.