bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 lipca 2020
  • wyświetleń: 671

Jak urządzić wąski przedpokój?

Materiał partnera:

Przedpokój pełni wiele funkcji w naszych domach i mieszkaniach, pod tym względem nie ma sobie równych w porównaniu z innymi pomieszczeniami. Po pierwsze powinien atrakcyjnie się prezentować, to w zasadzie wizytówka domu, po drugie przechowujemy w nim ubrania i obuwie czasem nawet sprzęt AGD. Mały metraż mocno utrudnia połączenie tych funkcji. Przygotowaliśmy zestawienie 5 sposobów, jak urządzić wąski przedpokój, dla wszystkich którzy stoją przez tym trudnym wyzwaniem.

Jak urządzić wąski przedpokój?


1. Szafa w jasnym kolorze.Rozważne zagospodarowanie przestrzeni to klucz do sukcesu. Najczęstszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabudowanej szafy, najlepiej stosunkowo płytkiej oraz wedle dostępnej przestrzeni wysokiej i długiej. Pozwoli to pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy maksymalnie oszczędzając przestrzeń. Decydując się na szafy w jasnych odcieniach, np. wykończone na wysoki połysk, powiększymy optycznie przestrzeń i unikniemy efektu przytłoczenia.

2. Lustra przydane i pomocne.Poczucie większej przestrzeni pomogą uzyskać lustra. Najlepiej duże, możliwie wysokie. Mogą być wbudowane w drzwi szafy lub umieszczone na ścianie. Należy unikać luster stawianych na podłodze, które niepotrzebnie zabiorą i tak już niewielką przestrzeń. Efekt użytych luster potrafi pozytywnie zaskoczyć ponieważ zyskujemy poczucie przestrzeni, nowoczesności oraz niepodważalną użyteczność samego zwierciadła.

3. Podłogi i ściany w jasnych kolorach.Poza jasnymi meblami polecamy również zastosowanie jasnych podłóg i ścian. Wszelkie beże, biele czy jasne szarości nie będą przytłaczały i pomniejszały optycznie przestrzeni w przedpokoju, na dodatek będą wpisywały się w obecne trendy w projektowaniu. Połączenie podłogi o rysunku jasnego drewna z białymi ścianami sprawdzi się w stylach: skandynawskim, nowoczesnym a nawet rustykalnym.

Jednoczenie bardzo ważne przy wyborze podłogi jest dobranie produktu o odpowiedniej wytrzymałości. Podłoga w przedpokoju poddawana jest najtrudniejszym próbom. Dlatego też zastosowanie paneli podłogowych Weninger De Lux o klasie ścieralności AC6 jest według nas optymalnym wyborem. W tym przypadku problemem nie będzie dobranie odpowiednich odcieni. Do wyboru są: panele z fugą - jasny Dąb Syberyjski, naturalny Dąb Sienna czy szary Dąb Sycylia. Równie ważny jest kierunek układania paneli.

4. Wąski i długi przedpokój - podziały.Aranżując długi i wąski przedpokój dobrze jest dodatkowo uporządkować jego przestrzeń wyznaczając odpowiednie podziały, odcinki. Można to zrobić wykorzystując charakterystyczne lampy umieszczone w równych odległościach od siebie. Mogą być to lampy wiszące lub ścienne, wedle upodobań i gustu.

5. Drzwi szklane - lekkość i światło.Standardem jest rezygnacja z drzwi pomiędzy przedpokojem a salonem czy kuchnią. Zyskujemy tym sposobem przestrzeń oraz łatwość przemieszczania się, co może okazać się kluczowe w wąskim przedpokoju. W przypadku konieczności montażu drzwi polecamy te w pełni szklane lub modele z jak największym przeszkleniem. Stolarka tego typu pozwoli na dość swobodny przepływ światła pomiędzy pomieszczeniami rozświetlając przedpokój, który najczęściej pozbawiony jest okien.