Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2020
  • 31 lipca 2020
  • wyświetleń: 3129

Ważą się losy budowy masztu 5G przy granicy miasta

Nadal nie wiadomo, czy tuż przy granicy Bielska-Białej, w Pisarzowicach, nie powstanie maszt telefonii komórkowej 5G. Zapowiadana inwestycja budzi obawy bielszczan.

telefon, biznes, komputer
fot. pixabay.com


Tę sprawę poruszaliśmy pod koniec czerwca. Przypomnijmy, mieszkańcy Hałcnowa, których domy znajdują się tuż przy granicy Bielska-Białej i gminy Wilamowice, obawiali się, że w Pisarzowicach powstanie maszt telefonii komórkowej 5G, z którego emitowane fale elektromagnetyczne mogłyby zagrażać ich zdrowiu.

- Czy prezydent, lub którykolwiek z urzędników Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej został poinformowany przez starostę bielskiego lub burmistrza Wilamowic o planach budowy masztu telefonii komórkowej systemu 5G przy ulicy Taterniczej w Pisarzowicach? - dopytywał bielski radny Edward Kołek. - Pytanie moje jest o tyle zasadne, że działka, na której ma powstać maszt, graniczy z Hałcnowem, częścią Bielska-Białej. Na ulicy Taterniczej, w części bielskiej w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianego terenu, usytuowane są trzy budynki mieszkalne należące do mieszkańców Hałcnowa. Twierdzą oni, że o tej inwestycji nie zostali oficjalnie poinformowani, ani nie zapytano ich o opinię na ten temat - dodaje Kołek.

Jak się okazuje, władze Bielska-Białej nie wiedziały nic o planach budowy masztu w Pisarzowicach. Decyzję taką bowiem może podjąć jedynie burmistrz Wilamowic i starosta bielski. Jak się okazuje, władze powiatu negatywnie rozpatrzyły wniosek operatora sieci komórkowej, dotyczący postawienia w Pisarzowicach mierzącego ponad 44 metry wysokości masztu.

Na tym jednak sprawa się nie skończyła. Jak się bowiem okazuje, inwestor odwołał się od tej decyzji.

- Sprawa została przekazana do organu drugiej instancji, czyli wojewody śląskiego w dniu 20 lipca. Wojewoda może uchylić naszą decyzję, podtrzymać ją lub zwrócić sprawę do ponownego rozpatrzenia - poinformowała Magdalena Fritz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.