bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 lipca 2020
  • wyświetleń: 5711

Niebezpieczne miejsca w Bielsku-Białej? Sprawdź na mapie!

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w świadomość naszego społeczeństwa, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Mieszkańcy Podbeskidzia chcą mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy i dlatego chętnie korzystają z tego narzędzia.

policja
fot. bielsko.info


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już od ponad czterech lat działa w całej Polsce. Sprawdza się w sytuacji kiedy na przykład chcemy poinformować policjantów o spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, dzikich wysypiskach czy zaznaczyć na mapie miejsca grupowania się młodzieży.

Dzięki KMZB każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo. Za pomocą aplikacji można poinformować policjantów o nieprawidłowościach jakie dostrzegamy w swoim otoczeniu. Wystarczy uruchomić interaktywne narzędzie i nanieść zagrożenie na mapę. Do każdego zgłoszenia można dodać zdjęcie i opisać zdarzenie (np. w jakim czasie najczęściej dochodzi do danego wykroczenia). Takie dane na pewno ułatwią weryfikację zgłoszenia i wyciągnięcie konsekwencji wśród tych, którzy łamią prawo.

Niebezpieczne miejsca w Bielsku-Białej? Sprawdź na mapie!
Niebezpieczne miejsca w Bielsku-Białej? Sprawdź na mapie! · fot. KMP Bielsko-Biała


Od początku tego roku za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu bielskiego zgłosili na mapie prawie 1400 zagrożeń. Policjanci potwierdzili prawie połowę z nich, a ponad 260 zgłoszeń wyeliminowali. W naszym regionie najczęściej zgłoszenia dotyczą przekraczania dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji korzystajmy z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.