bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2012
  • 17 lipca 2012
  • wyświetleń: 5189

Bielskie spotkania z motocyklem

W minioną sobotę obok hali pod Dębowcem policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod hasłem: „Bielskie spotkania z motocyklem”.

Reklama

Policja


Imprezę zainaugurowali Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej nadkom. Jarosław Mańdok nadzorujący pion ruchu drogowego i prewencji oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Krzysztof Gałuszka.

Sobotnie spotkanie przyciągnęło nie tylko miłośników motocykli. Było mnóstwo atrakcji: pokaz motocrossu, prezentacja zawodników i sprzętu Beskidzkiego Klubu Motorowego i Cieszyńskiego Klubu Motorowego, pokaz akrobatyki motocyklowej, pokaz techniki jazdy na motocyklu, konkurs dla motocyklistów.

Bielskie spotkania z motocyklem · fot. KMP Bielsko-Biała


Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokazowy wyścig samochodu typu Nascar Andiego Mancina (auta, które ściga się na torach owalnych i drogowych w Stanach Zjednoczonych) z motocyklem kierowanym przez Piotra Piotrowskiego z Zielonej Góry. Pod Dębowcem było również mnóstwo propozycji dla dzieci. Swój sprzęt pokazała: straż pożarna, policja i wojsko.

Można było wsiąść do symulatora jazdy, zobaczyć jak udzielać pomocy rannemu motocykliście. W ramach spotkania odbyła się zbiórka krwi.

„2012- rokiem bezpiecznego motocyklisty” to autorski program bielskiej policji, reakcja na tragiczne wydarzenia z zeszłego roku. Wtedy na drogach powiatu bielskiego w wypadkach z udziałem motocyklistów zginęło aż 7 osób!

W bieżącym sezonie, do tej pory doszło do 13 zdarzeń z udziałem motocyklistów, w tym trzech poważnych wypadków. W jednym z nich - w maju w Bielsku-Białej zginął 24-letni mężczyzna.

W czasie policyjnej akcji uczą się wszyscy: kierowcy motocykli i innych pojazdów. Policjanci najpierw starają się edukować i tłumaczyć, a karanie jest ostatecznością - w przypadku tych najbardziej opornych.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.