bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 lipca 2020
  • wyświetleń: 8345

[FOTO] Groźne zderzenie na S-52 między Skoczowem a Bielskiem-Białą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do zdarzenia doszło około godziny 7:25 na S-52 między Skoczowem a Bielskiem-Białą. Na wysokości miejscowości Grodziec zderzyły się dwa pojazdy: Iveco Daily i Fiat Fiorino. Kraksa wyglądała bardzo groźnie. Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego i dwa patrole policji. Kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Kraksa na S-52 w Grodźcu - 29.07.2020 · fot. Bielskie Drogi


Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca dostawczego Iveco najechał na tył poruszającego się w tym samym kierunku Fiata Fiorino. Nie wiadomo czy najechanie na tył było efektem dynamicznie rozwijającej się sytuacji drogowej (np. gwałtowna zmiana pasa ruchu) czy też może efektem nieuwagi (np. zaśnięcie).

Po zderzeniu pojazdy wylądowały w przydrożnym rowie. Iveco przewróciło się na bok. Kierowca Fiata był zakleszczony we wraku swojego pojazdu. Był przytomny i komunikatywny, ale nie był w stanie o własnych siłach wydostać się ze zmiażdżonego auta. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego, który trafił do szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Dokładna kwalifikacja nastąpi po ustaleniu obrażeń poszkodowanego. Wszystko wskazuje na to, że sprawa zakończy się kolizją (obrażenia do 7 dni).

W pierwszej fazie akcji ratowniczej droga była całkowicie zablokowana. Po około 40 minutach udrożniono lewy pas ruchu. Utrudnienia łącznie trwały blisko dwie godziny.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj