bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 lipca 2020
  • wyświetleń: 311

Gotowy sklep internetowy czy dedykowany CMS? Co wybrać?

Materiał partnera:

Każdy przedsiębiorca marzy, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów. Jeżeli masz już pomysł na biznes, ale wciąż szukasz najlepszej platformy, która umożliwi Ci postawienie sklepu internetowego - koniecznie sprawdź, czy warto wybrać gotową wersję, czy też lepszym rozwiązaniem może okazać się dedykowany CMS stworzony od podstaw na życzenie zamawiającego. Poznaj wady i zalety obu tych metod i podejmij najlepszą decyzję.

Gotowy sklep internetowy czy dedykowany CMS? Co wybrać?


Sklep internetowy - co warto o nim wiedzieć?Decydując się na sprzedaż online, powinniśmy poznać dostępne platformy, które umożliwiają tworzenie sklepów internetowych. Przeglądając się pracy konkurencji, szybko możemy zauważyć, że istniejące sklepy posiadają często bardzo podobne szablony. Dzieje się tak głównie dlatego, że wykorzystywane są sprawdzone, popularne platformy, które w darmowej wersji proponują charakterystyczne układy stron. Czy zawsze jest dobre rozwiązanie? Musimy pamiętać, że unikatowość także jest w tym przypadku ważna, dlatego warto rozważyć, czy lepiej skorzystać z gotowego modelu sklepu internetowego, czy też lepiej postawić na niepowtarzalny i spersonalizowany wygląd oraz dodatkowe funkcje.

Czy warto wybrać gotowy sklep internetowy?Zazwyczaj gotowy sklep internetowy, taki jak Shoper, to rozwiązanie idealne dla osób, które nie posiadają szczególnych umiejętności związanych z programowaniem. System zarządzania treścią gwarantuje możliwość edytowania istniejących podstron i produktów. W prosty sposób możemy śledzić wszystkie najważniejsze parametry związane ze sprzedażą, takie jak choćby stan magazynowy i złożone zamówienia.

Każdy amator poradzi sobie z prowadzeniem sklepu opierającego się na gotowych rozwiązaniach. Dodatkowo - większość narzędzi jest zupełnie darmowa i wystarczająca w pierwszych miesiącach sprzedaży online. Jeżeli z czasem wyniknie potrzeba zastosowania dodatkowych opcji, wtedy możemy zapłacić za ich dodanie. Zmiana na dedykowany CMS także jest możliwa, ale wymaga to niestety czasu i większego budżetu.

Dedykowany CMS - kiedy się na niego zdecydować?W przypadku dedykowanego CMS właściwie nie istnieją żadne ograniczenia. Musimy jednak być świadomi tego, że to rozwiązanie wymaga od nas znajomości programowania lub współpracy z firmą zajmującą się tworzeniem sklepów internetowych. Kodowanie daje szereg możliwości, dzięki którym dostępne jest stworzenie niezwykle zaawansowanej strony. Ta spełnia wszystkie nasze oczekiwania - nie musimy godzić się na dostępne, nie zawsze zadowalające nas kompromisy. Autorski CMS to przede wszystkim nie tylko funkcjonalne narzędzia, ale także brak ograniczeń w kreowaniu wyglądu szablonu. To również gwarancja większego bezpieczeństwa, ponieważ istnieje możliwość zastosowania dodatkowych zabezpieczeń zapobiegających atakom hakerów - a jest to niezwykle istotne, jeżeli chcemy zagwarantować klientom odpowiednią ochronę danych osobowych.

Wybierając dedykowany CMS, musimy spodziewać się niemałych kosztów, które wiążą się z ogromnym nakładem pracy specjalistów zajmujących się tworzeniem tego typu sklepów. Okazuje się jednak, że na przestrzeni miesięcy jest to opłacalne i jeżeli uzyskujemy wystarczające dochody ze sprzedaży - dobrze jest rozważyć przejście na CMS dostosowany pod każdym względem do naszych potrzeb.

Dedykowany CMS czy gotowy sklep internetowy?Podejmując decyzję związaną z wyborem CMS-a, warto przede wszystkim poznać wady i zalety obu rozwiązań i dopiero wtedy dokonać wyboru. Wszystko zależne jest od naszych indywidualnych preferencji oraz dostępnego budżetu - niekiedy to właśnie cena jest głównym powodem do zastosowania jednego z dostępnych środków. Dlatego też wielu początkujących przedsiębiorców wybiera na sam początek gotowe i sprawdzone rozwiązania, które rzadko sprawiają problemy. Naprawienie błędów w dedykowanym CMS-ie nie jest proste i wymaga wsparcia powdrożeniowego.