Wiadomości

  • 1 sierpnia 2020
  • 2 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 29126

[Ciekawe miejsca] Kąpielisko "Żwirownia" w Kaniowie

Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, czyli tzw. Żwirownia, to jeden z ulubionych terenów wypoczynkowych mieszkańców gminy Bestwina oraz Czechowic-Dziedzic i nie tylko. Prezentujemy kolejne wakacyjne miejsce, w które warto wybrać się w wakacje. Nie musimy wyjeżdżać daleko, by wypocząć.Żwirownia w Kaniowie to strzeżone kąpielisko oraz plaża. Kompleks mieści się przy ul. Malinowej 6. Jakie atrakcje czekają tu na nas oprócz możliwości plażowania oraz relaksu i zabaw w wodzie?Do dyspozycji odwiedzających jest molo, a najmłodsi zadowolą się dużym placem zabaw. Zagramy tu w siatkówkę plażową na przeznaczonym do tego boisku. Oprócz tego odetchniemy od upału na leżakach, przy ulubionym napoju, który zakupimy w punkcie gastronomicznym.

Żwirownia Kaniów, ORiSW
Żwirownia w Kaniowie - popularny wśród okolicznych mieszkańców Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych · fot. www.naddachami.pl


Warto wspomnieć, że na akwenie trenują kajakarze, a w ubiegłych latach odbywały się tu liczne zawody w kajak-polo. Ponadto w poprzednich sezonach mieszkańcy bawili się przy muzyce techno i disco na licznych beach party. Jak będzie w tym roku z imprezami muzycznymi i sportowymi? Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej i związanymi z nią obostrzeniami. Zachęcamy do śledzenia facebookowego fanpage Żwirowni Kaniów.

Wakacje, kaniów, żwirownia, kąpielisko
"Żwirownia" w Kaniowie · fot. mp / Pless.pl


Ośrodek w sezonie letnim czynny jest od godziny 10.00. Kąpielisko strzeżone jest dostępne do godziny 20.00, natomiast cały kompleks - do godziny 21.30. W czasie epidemii koronawirusa na terenie Żwirowni może przebywać jednocześnie 1000 osób, w tym 10 pracowników obsługi. Decyduje kolejność wejścia.

Żwirownia Kaniów
Kąpielisko Żwirownia w Kaniowie · fot. Żwirownia Kaniów / Facebook


Całodniowy normalny bilet wstępu na obiekt kosztuje 4 zł, zaś ulgowy - 1 zł. W weekend i święta zapłacimy zaś odpowiednio 8 zł i 2 zł. Dzieci do lat 3 i osoby niepełnosprawne korzystają z Ośrodka nieodpłatnie.

Boisko do siatkówki przy akwenie "Żwirownia"
Boisko do siatkówki przy akwenie "Żwirownia" · fot. Żwirownia Kaniów / Facebook


Możliwy jest też zakup biletu rodzinnego dla 2 dorosłych i 2 dzieci w cenie 6 zł (w weekendy i święta to koszt 10 zł). Za wstęp każdego następnego dziecka zapłacimy 1 zł. Grupy zorganizowane mogą liczyć na jeszcze większe zniżki - wstęp od osoby kosztuje wówczas 2 zł (bilet normalny) lub 1 zł (bilet ulgowy), a w weekendy i święta odpowiednio 4 zł i 1 zł.

Uwaga: dzieci do lat 13 muszą przebywać na obiekcie pod opieką dorosłych opiekunów.

Żwirownia kaniów płac zabaw
Plac zabaw na terenie "Żwirowni" w Kaniowie · fot. mp / Pless.pl

ar / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ciekawe miejsca regionu - sezon 2020" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ciekawe miejsca regionu - sezon 2020

Przez całe lato 2020 proponowaliśmy Wam bezpieczne miejsca w naszym regionie warte odwiedzenia. Były to opcje bardzo różne - odwiedziliśmy interesujące knajpy, muzea i kąpieliska, a nawet hodowlę alpak. Liznęliśmy też trochę historii i sztuki podczas spacerów miejskich. Część z tych miejsc poleca się do odwiedzin przez cały rok! Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ciekawe miejsca regionu - sezon 2020" podaj