bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 lipca 2020
  • 8 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2802

Kiermasz "Książka wspiera bohatera" w sobotę w "Sferze"

Za nami:

Słońce, hamak i ciepły powiew wiatru - wakacje to dla wielu osób czas na nadrabianie książkowych zaległości. Ciekawe pozycje w bardzo atrakcyjnych cenach będzie można kupić już 8 sierpnia w Galerii "Sfera" podczas wakacyjnej edycji kiermaszu „Książka wspiera bohatera”.

kiermasz książek. książka
fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Wydarzenie organizowane przez Fundację Ekologiczną "Arka" to doskonała okazja, by uzupełnić domową biblioteczkę, dać drugie życie książkom oraz realnie pomóc potrzebującym dzieciom z Bielska-Białej i okolic.

Podczas kiermaszu wybierać będzie można spośród tysięcy tytułów: od wciągających kryminałów i powieści sensacyjnych, aż po literaturę obyczajową czy historyczną. Nie zabraknie też bajek dla dzieci, różnorodnych poradników czy książek kulinarnych. Jednak największą siłą akcji jest realna pomoc potrzebującym dzieciom - zysk ze sprzedaży książek w całości zostanie przeznaczony na bilety do kin, teatrów oraz na warsztaty edukacyjne dla podopiecznych domów dziecka i świetlic środowiskowych. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczą liczby - w zeszłym roku podczas dziewięciu kiermaszów udało się zebrać 38 200 złotych, które wsparły 2250 dzieci, a 14 750 książek zyskało nowych właścicieli. To o 3 tys. więcej niż w 2018 roku.

- Nasi klienci lubią wspierać lokalne inicjatywy społeczne, a ten kiermasz jest idealnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA pomogliśmy tylu dzieciom. Jestem przekonana, że i tym razem każdy znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że książki będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału! - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii "Sfera".

Celem akcji jest także zwrócenie uwagi na problem odpadów oraz tzw. upcyklingu, czyli ponownego używania rzeczy i zmniejszenia ilości produkowanych przez nas śmieci.

- Powinniśmy kilka razy zastanowić się zanim coś wyrzucimy na śmietnik. Wiele niepotrzebnych przedmiotów możemy oddać znajomym czy rodzinie. Myślę, że nasz kiermasz robi dużo dobrego zarówno dla potrzebujących dzieci, jak i środowiska - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej "Arka".

Najbliższy kiermasz zostanie przeprowadzony z obowiązującym reżimem sanitarnym. W trosce o bezpieczeństwo uczestników akcji Fundacja prowadziła zbiórki książek z odpowiednim wyprzedzeniem. Na kiermaszu będzie można kupić książki, które wcześniej były składowane w magazynie i przeszły kwarantannę. Dodatkowo w strefie kiermaszu zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.