bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 lipca 2020
  • wyświetleń: 1080

Więźniowie czytają dzieciom. Niecodzienna akcja w areszcie

Rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, stymuluje rozwój mózgu. Chroni przed uzależnieniem od telewizji. Ponadto uczy nie agresywnych sposobów rozwiązywania problemów i wzmacnia więź między rodzicem, a dzieckiem. O czym mowa? - o czytaniu dziecku na głos.

Więźniowie czytają dzieciom. Niecodzienna akcja w areszcie
Więźniowie czytają dzieciom. Niecodzienna akcja w areszcie · fot. https://www.sw.gov.pl


W Oddziale Zewnętrznym w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie funkcjonariusze kładą nacisk na wzmocnienie więzi osadzonych z ich bliskimi i poprawę relacji rodzinnych, jako istotne czynniki przeciwdziałające powrotowi do przestępczości. Dobiega końca już druga edycja programu resocjalizacji „Poczytaj mi tato”. Zajęcia teoretyczne dotyczące zalet głośnego czytania dzieciom prowadziła psycholog tutejszej jednostki penitencjarnej. 7 skazanych objętych tymi oddziaływaniami dostało sposobność nagrania na płytę CD wybranych bajek i przekazania ich listownie swoim dzieciom. Odtwarzanie takiej płyty z głosem ojca będzie pozytywnie wpływało na rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a także na poczucie sprawstwa skazanych będących rodzicami.

Osadzeni mogli korzystać z dużego wyboru bajek, które na czas trwania programu jednostce penitencjarnej wypożyczyła Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej. Są to bajki przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. W tej edycji programu funkcjonariusze do części teoretycznej włączyli otrzymany z książnicy wykład multimedialny, w którym pracownica Działu Udostępniania Zbiorów dla Dzieci szeroko i przystępnie opowiada o terapeutycznej funkcji bajek.

mp / bielsko.info, źródło: Służba Więzienna w Katowicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.