Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 2969

W Hałcnowie przybywa przedszkolaków

Nie jedno, ale aż dwa przedszkola będą potrzebne, by wszystkie dzieci z Hałcnowa mogły znaleźć opiekę, a rodzice mogli spokojnie pracować. W przyszłym roku ma zostać otwarta placówka w nowym budynku. Zainteresowanie jest jednak tak duże w tej części Bielska-Białej, że najprawdopodobniej nie pomieści ona wszystkich małych bielszczan.

żłobek, dziecko, przedszkole
fot. pixabay.com


Mieszkańcy bielskiego Hałcnowa zaapelowali do władz miasta o zagospodarowanie budynku, w którym obecnie znajduje się Przedszkole nr 43. Jak podkreślają, zgodnie z planami, w przyszłym roku w tej części miasta ma powstać nowe przedszkole. Ma to być duży obiekt, przewidziany dla dziesięciu oddziałów przedszkolnych. Jak sugerują, budynek obecnej placówki znajdujący się przy ulicy Wyzwolenia 319, który ma bogatą historię, powinien po „wyprowadzce” najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej do nowego zostać odpowiednio wykorzystywany i służyć lokalnej społeczności.

Bielszczanie przedstawili jednocześnie swoje pomysły. Mógłby się więc w nim znaleźć oddział Biblioteki Miejskiej, pomieszczenia izby pamięci, czy też Klub Seniora oraz siedziba Rady Osiedla Hałcnów lub Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Hałcnowa.

Jak się jednak okazuje, we wspomnianym rejonie Bielska-Białej przedszkolaków jest tak dużo, że potrzebne będą dwa przedszkola.

Biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację demograficzną w tej dzielnicy miasta i wykazywanym zainteresowaniem rodziców miejscem w przedszkolu na terenie Hałcnowa, niezbędnym jest zwiększenie ilości miejsc - poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak wyliczył, tylko w latach 2018-2020 liczba chętnych, którzy nie dostali się do Przedszkola nr 43 jako placówki pierwszego wyboru, wynosiła odpowiednio: 25 dzieci w 2018 roku, 31 dzieci w 2019 roku, 20 dzieci w 2020 roku.

Ponadto pięć oddziałów przedszkolnych obecnie mieści się w Szkole Podstawowej nr 28, które należy w pierwszej kolejności przenieść do nowego budynku i powrócić do organizacji przedszkola w jednej lokalizacji. Decyzja o budowie dodatkowego przedszkola wspólnie z obecnie funkcjonującym przedszkolem pomoże zaspokoić istniejące potrzeby w zakresie opieki przedszkolnej w tej części miasta - podkreślił Kucia.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.