bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2012
  • wyświetleń: 3044

Wzrośnie opłata za przedszkole

W Bielsku-Białej rodzice więcej zapłacą za pobyt dziecka w publicznym przedszkolu. Od września opłata, za każdą godzinę ponad 5-godzinną bezpłatną podstawę programową, wzrośnie o 20 groszy.

Reklama

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, miejskie przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę przez 5 godzin dziennie. Za dłuższy pobyt dziecka płacą rodzice - od nowego roku szkolnego zapłacą 1,80 zł za każdą dodatkową godzinę.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej powiedział, że w 42 przedszkolach w mieście pracę straci 9 osób zatrudnionych jako tzw. pomoc nauczycielska.

Jak poinformował Janusz Kaps z Miejskiego Zarządu Oświaty, godzina pobytu dziecka w przedszkolu kosztuje 3, 30 zł. Rodzice przedszkolaków dostaną aneks do już podpisanej umowy. Bielsko-Biała przeznacza na publiczne przedszkola 40 mln zł rocznie.

new / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.