Wiadomości

  • 26 lipca 2020
  • wyświetleń: 2128

Zalety pożyczek krótkoterminowych przez internet

Materiał partnera:

Krótkoterminowe pożyczki od strony formalnej wymagają dzisiaj właściwie tylko komputera oraz dostępu do internetu. Dotyczą niewielkich kwot pożyczanych najczęściej na miesiąc i zwracanych w jednej racie. Zalety pożyczek krótkoterminowych oraz ich wysoka dostępność sprawiają, że tego typu oferty finansowe z roku na rok zyskują na popularności i nic nie wskazuje na to, by trend ten w najbliższym czasie miał się odwrócić. Jakie są najważniejsze atuty, sprawiające, że chwilówki są chętnie brane pod uwagę jako sposób pozyskania dodatkowych środków?

1. Dostępność
2. Szybkość
3. WygodaWarto w tym miejscu zaznaczyć, że pożyczki krótkoterminowe mają również wady. Przede wszystkim tą drogą pożyczać można niewielkie kwoty na krótki okres. Czasami trzeba liczyć się z wysokimi kosztami dodatkowymi, choć tutaj liczyć można na różnego rodzaju promocje, jak na przykład te dostępne na: https://money24.pl/.

DostępnośćNajważniejszym atutem, jaki ma pożyczka krótkoterminowa przez internet, jest jej wysoka dostępność. Nie trzeba dostarczać wielu zaświadczeń i uwiarygadniać dochodów. Co więcej, krótkoterminowe pożyczki przyznawane są także osobom zadłużonym w innych instytucjach. Rejestry dłużników często nie są weryfikowane, co sprawia, że osoby znajdujące się w trudnych sytuacjach życiowych będą mogły odpowiedni wniosek złożyć i liczyć na jego pozytywne rozpatrzenie.

Trzeba mieć jednak mieć świadomość, że pożyczki krótkoterminowe koniecznie trzeba spłacić w ustalonym terminie. W przeciwnym razie dodatkowe koszty i odsetki będą bardzo wysokie i mogą stanowić pierwszy krok na drodze do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Minimum formalności to szybki sposób na bieżące potrzeby, których nie może w danym momencie udźwignąć domowy budżet. Warunki konieczne to tylko ukończenie 18 roku życia i posiadanie dowodu osobistego, a w przypadku wnioskowania internetowego także numer telefonu oraz konta w banku.

SzybkośćZe względu na uproszczone formalności proces przyznawania pożyczki trwa kilkanaście - kilkadziesiąt minut. W odróżnieniu od banków, instytucje finansowe nie wymagają dostarczania zaświadczeń o dochodach czy wyciągów z konta, co znacząco przyspiesza całą sprawę, oszczędzając klientowi osobistych wizyt w oddziale. Składając wniosek dziś, możemy zakładać, że środki na nasze konto trafią jeszcze tego samego dnia. W przypadku placówek bankowych wcale nie jest to oczywiste, gdyż decyzja podejmowana jest poza placówką macierzystą. Ten czas ma znaczenie, jeśli potrzebujemy pieniędzy na bardzo konkretny cel: wyjazd, naprawę sprzętu czy zakup nowego. Pożyczka krótkoterminowa przez internet wymaga tylko posiadania rachunku bankowego, za pomocą którego będzie można wykonać przelew weryfikujący pozostawione we wniosku dane. Na to samo konto wpłacone zostaną środki.

WygodaPożyczki krótkoterminowe przez internet są tak lubiane ze względu na wygodę, jaką daje wnioskowanie. Cała procedura, od momentu złożenia wniosku po wypłatę środków, nie wymaga wychodzenia z domu i dopełniania dodatkowych formalności. Warto pamiętać również, że pożyczki krótkoterminowe niejednokrotnie są objęte różnego rodzaju promocjami, dzięki którym można z pieniędzy skorzystać za darmo, w określonym czasie oddając tylko tyle, ile zostało pożyczone. Drobny minus stanowi fakt, że ten brak prowizji i dodatkowych kosztów najczęściej dotyczy jedynie nowych klientów, którzy korzystają z usług danej firmy po raz pierwszy. Nie zmienia to faktu, że w wielu przypadkach lepiej jest pożyczyć mniejszą kwotę na krótki czas w firmie pożyczkowej niż zaciągać zobowiązanie u rodziny i znajomych, co często rodzi nieporozumienia.