bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2012
  • wyświetleń: 2645

Z ATH po Studenckiego Nobla

Piotr Szałaśny, jeszcze kilka tygodni temu studiujący slawistykę na Wydziale Humanistyczno-Społecznym Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, zdobył Studenckiego Nobla w kategorii języki obce.

Piotr Szałaśny
Piotr Szałaśny odbiera nagrodę


Piotr Szałaśny
Piotr Szałaśny z dyplomem


Piotr Szałaśny
Piotr Szałaśny i pozostałymi laureatami Studenckiego Nobla


Według głównego organizatora - Niezależnego Stowarzyszenia Studentów: „Konkurs polega na wyborze utalentowanych studentów spośród licznych szkół wyższych w Polsce, zarówno państwowych, jak i prywatnych, wyłonieniu najlepszego studenta na niemal każdej polskiej uczelni, wyborze prymusów w każdym województwie, a wreszcie na wyłonieniu najlepszego z najlepszych w kraju - zwycięzcy Studenckiego Nobla.”

W tegorocznej edycji w szranki stanęło ponad 1000 studentów, odznaczających się wyjątkowymi i niezwykle różnorodnymi osiągnięciami. Wśród nich podczas Etapu Regionalnego wybierano Najlepszego Studenta danego województwa, który awansował do Etapu Krajowego i miał możliwość zdobycia Studenckiego Nobla 2012.

Piotr Szałaśny został laureatem Etapu Regionalnego, a także otrzymał dodatkowo wyróżnienie. Kilka tygodni później został zaproszony do Warszawy na Finał Krajowy Konkursu Branżowego. Podczas Finału rywalizował z dwójką innych najlepszych w swojej kategorii - języki obce - podczas prezentacji swoich dokonań. Ostatecznie na Krajowej Gali Finałowej otrzymał statuetkę Studenckiego Nobla 2012 w kategorii języki obce.

Studencki Nobel od kilku lat jest jednym z najbardziej renomowanych konkursów studenckich w kraju. Patronami konkursu są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rzecznik Praw Obywatelskich, Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Business Centre Club, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, PKPP Lewiatam, TVP Info, Polska Agencja Prasowa oraz portal dlastudenta.pl. Partnerem Konkursu jest natomiast Karpacka Spółka Gazownictwa oraz grupa Fun-Media.

Bez wątpienia jest to duże wyróżnienie tak dla zwycięzcy, jak i dla Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.