Wiadomości

  • 25 lipca 2020
  • 26 lipca 2020
  • wyświetleń: 4801

[ZDJĘCIA] Policjanci wraz z Caritasem apelowali o bezpieczną jazdę

Ta akcja to już tradycja. Jak co roku, we wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, bielscy policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną skierowaną do kierowców z apelem o bezpieczną jazdę. Kierujący samochodami, motocyklami i rowerami otrzymali również upominki.

Ze św. Krzysztofem bezpiecznie do celu - akcja policji i Caristasu - 25.07.2020 · fot. sid / bielsko.info


Z apelem o bezpieczną jazdę zwrócili się do kierowców kapłani i policjanci, którzy wzięli w sobotę, 25 lipca udział w specjalnym patrolu na ulicach Bielska-Białej i drogach powiatu bielskiego z okazji Dnia św. Krzysztofa. Akcję koordynował bielsko-żywiecki Caritas i policjanci z drogówki.

W ramach akacji „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu” patrol pojawił się m.in. w rejonie ul. Górskiej w Bielsku-Białej oraz w Wilkowicach przy Urzędzie Gminy. Wziął w nim udział m.in. ks. Tomasz Niedziela z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, który wraz z policjantami apelował o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę.

Loading...


Każdy z uczestników ruchu drogowego, którego spotkał patrol, otrzymał upominki z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz znaną modlitwą: „Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól, Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen”.

Loading...


To nie pierwsza wspólna inicjatywa funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego i bielskiego Caritas. W zeszłym roku w czasie adwentu policjanci apelowali, by być widocznym na drodze. Podczas spotkań w kościołach, po roratach mundurowi rozdawali przygotowane przez Caritas opaski odblaskowe i przypominali pieszym o bezpieczeństwie, jakie zapewniają.

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.