bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2012
  • wyświetleń: 2160

Będzie ścieżka nad rzeką

Rowerzyści z Bielska-Białej znowu będą mogli bezpiecznie pedałować w kierunku Wilkowic. Miasto wybuduje im ścieżkę wzdłuż rzeki Białej.

rower
Bielszczanie odzyskają ścieżkę nad rzeką


Jeszcze do niedawna rowerzyści mogli bezpiecznie dojechać z centrum aż do końca dwupasmowej ul. Bystrzańskiej. Tam przekraczali starą kładkę nad rzeką Białą i jechali dalej wzdłuż koryta rzeki aż do Wilkowic.

Sytuacja zmieniła się po rozpoczęciu budowy drogi ekspresowej do Żywca. Inwestycja przecięła dojazd do kładki, a wejście na mostek zostało zablokowane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybudowała co prawda nową kładkę kilkaset metrów niżej, ale po drugiej stronie nie ma ścieżki rowerowej i rowerzyści muszą jeździć po wąskiej ul. Kusia.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na budowę nowej ścieżki wzdłuż ul. Kusia. Zacznie się ona przy nowym mostku nad Białą i poprowadzi aż do początku istniejącej ścieżki w kierunku Wilkowic.

Aby ścieżka mogła biec wzdłuż rzeki, brzegi zostaną umocnione specjalnymi koszami siatkowo-kamiennymi. Dopiero potem powstanie sama konstrukcja ścieżki oraz potrzebne zabezpieczenia. Prace zaczną się jesienią i potrwają do czerwca przyszłego roku. Koszt to około 450 tys. zł.

new / bielsko.info
źródło: Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.