bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 lipca 2020
  • wyświetleń: 1756

Loterii PIT nie będzie, bo było coraz mniej chętnych

Jeszcze rok temu osoby, które zdecydowały się rozliczać swój podatek w Bielsku-Białej, mogły liczyć nie tylko na to, że miasto wyda więcej środków na miejską infrastrukturę, ale i na to, że wygrają samochód. W tym roku jednak loterii dla rozliczających PIT w stolicy Podbeskidzia nie będzie.

Loterii PIT nie będzie, bo było coraz mniej chętnych
Loterii PIT nie będzie, bo było coraz mniej chętnych · fot. UM Bielsko-Biała


Bielski radny Marcin Litwin skierował zapytanie do władz Bielska-Białej w sprawie kontynuacji akcji promującej rozliczenie PIT-ów w mieście. - Przychody budżetu gminy Bielska-Białej z tytułu podatku od osób fizycznych w ostatnich latach wyraźnie wzrosły - stwierdził. - Za rok 2019 gmina zyskała blisko 256 milionów złotych, powiat blisko 69 milionów. Jak dodał, przeprowadzenie loterii wśród osób rozliczających się w stolicy Podbeskidzia "jest miłym akcentem promocyjnym i zachęca mieszkańców do wspierania budżetu Bielska-Białej".

Jak informowaliśmy w 2019 roku, głównym celem organizowanej loterii było przekonanie mieszkańców do składania deklaracji podatkowej PIT właśnie w Bielsku-Białej, gdzie na co dzień korzystają z infrastruktury komunalnej, szkół, przedszkoli, szpitala itp. Dzięki temu część podatku dochodowego trafia bowiem do budżetu miasta i będzie mogła być przeznaczona na realizację inwestycji i przedsięwzięć wspierających rozwój Bielska-Białej. W zeszłym roku nagrodą główną w loterii był samochód osobowy FIAT 500. Do wygrania były również vouchery do biura podróży, rowery oraz ekspresy do kawy.

W tym roku jednak w Bielsku-Białej wspomnianego konkursu nie będzie. - Z uwagi na znaczny spadek liczby osób biorących udział w loterii, z 8036 osób w edycji 2018 do 6411 w edycji 2019, a więc o 1525 osób, została podjęta decyzja o odstąpieniu od realizacji loterii w tym roku - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.