bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 lipca 2020
  • wyświetleń: 1114

Czy można uzyskać pomoc przy spłacie długów? Sprawdzamy!

Materiał partnera:

Obecna sytuacja ekonomiczna, spowodowana pandemią, sprawiła, że nad budżetem wielu rodzin zawisły czarne chmury. Być może również Ty masz problem z płynnością finansową i zastanawiasz się, czy można uzyskać pomoc w spłacie zadłużenia? Oto najważniejsze informacje o obecnej sytuacji.

Czy można uzyskać pomoc przy spłacie długów? Sprawdzamy!


Chociaż pandemia koronawirusa w Polsce przebiega stosunkowo łagodnie, kilkumiesięczny lock down spowodował, że wiele osób straciło płynność finansową. Również obecnie nie wszyscy mogą wrócić do swojej pracy zawodowej - wystarczy przypomnieć choćby o osobach zajmujących się obsługą koncertów i innych imprez masowych. Co zatem zrobić w tej sytuacji z długami?

Pomoc w spłacie zadłużenia a koronawirus - czy tarcza antykryzysowa coś daje w tym zakresie?Tarcza antykryzysowa to pakiet związany z wybuchem pandemii COVID-19 wdrożony przez rząd. Wśród narzędzi wsparcia znalazło się wiele elementów przeznaczonych dla pracowników oraz przedsiębiorców. Nie ma jednak żadnego rozwiązania, które wprost zapewniłoby pomoc w spłacie zadłużenia. To jednak nie oznacza, że nie możesz szukać sposobów na to, aby zwiększyć bezpieczeństwo regulacji zobowiązań.

I tak:

  • jeśli masz kredyt w banku, możesz wnioskować np. o odroczenie terminu spłaty kolejnych rat, w całości lub części kapitałowej. Wiele instytucji finansowych jest skłonna przystać na taką prośbę i przesunąć spłatę o 3-6 miesięcy;
  • jeżeli jesteś klientem firmy windykacyjnej, np. Ultimo, niezwłocznie skontaktuj się i porozmawiaj o możliwości rozbicia zobowiązania na raty dopasowane do możliwości Twojego domowego budżetu.


Pomoc w spłacie długów dla klientów firm windykacyjnych w praktyceZastanawiasz się, jak wygląda pomoc w spłacie długów, jaką możesz uzyskać od firmy windykacyjnej? To częste pytanie, które stawiają nowi klienci takich instytucji. Pamiętaj przede wszystkim, że firma windykacyjna to nie komornik, a partner, którego zadaniem jest pomóc Ci wyjść na finansową prostą. Podejmując z nią współpracę, możesz uniknąć np. nieprzyjemności związanych z procesem sądowym oraz przymusową egzekucją. Dodatkowo uzyskasz wsparcie fachowców, z którymi wspólnie:

  • obiektywnie ocenisz swoją aktualną sytuację finansową - przed rozmową z doradcą możesz na spokojnie podliczyć swoje przychody i wydatki, aby uzgodnić dogodną wysokość raty zobowiązania;
  • ustalisz nowy harmonogram spłaty długu - możesz go podzielić na małe raty, wynoszące nawet tylko kilkadziesiąt złotych. Uzgodnij także wygodny termin płatności - np. kilka dni po wypłacie wynagrodzenia czy renty.
  • jeśli wolisz jednak sam zastanowić się, jaka wysokość lub termin raty jest dla Ciebie odpowiedni, możesz założyć konto na specjalnym portalu obsługi zadłużenia firmy windykacyjnej i sprawdzić, jakie oferty spłaty zostały dla Ciebie przygotowane.


Po podpisaniu ugody wystarczy trzymać się jej warunków oraz bezpiecznie spłacać zobowiązania. Choć może to potrwać dłuższy czas, w ostatecznym rozrachunku pozbędziesz się obciążeń finansowych i zaczniesz spać spokojnie.

Z myślą o przyszłości…Sytuacja z koronawirusem dobitnie pokazała nam wszystkim, że życie jest bardzo nieprzewidywalne, a problemy finansowe mogą się pojawić w najmniej spodziewanej chwili. Dlatego warto już teraz pomyśleć o tym, jak uniknąć długów w przyszłości. Aby się nie pojawiły, spróbuj krok po kroku zbudować tzw. „poduszkę finansową”. Dzięki temu odłożysz sumę, która pozwoli przetrwać kolejny kryzys.

Możesz się zastanawiać, czy teraz - w momencie, gdy jeszcze spłacasz zobowiązania - dasz radę to zrobić. Odpowiedź jest jednak prosta: tak, o ile dobrze to zaplanujesz. Wystarczy, że lekko zmienisz swoje finansowe nawyki i zaczniesz odkładać nawet niewielkie sumy, ale regularnie. Będziesz zaskoczony, jak szybko na Twoim koncie znajdzie się kwota, która zabezpieczy Cię na nagłe „zwroty akcji” w życiu i pozwoli ustrzec się przed kolejnymi zadłużeniami.