bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 lipca 2020
  • wyświetleń: 862

Czego unikać mieszkając w akademiku?

Materiał partnera:

Niektórzy zdają się zapominać o tym, że mieszkania w akademiku nie można przyrównać do wczasów, gdzie obowiązuje zasada „hulaj dusza”. Warto pamiętać, że mówimy o obiekcie podlegającym władzom uczelni, do której zdecydowaliśmy się uczęszczać.

Czego unikać mieszkając w akademiku?


Dlatego dziś przedstawimy, jakich sytuacji należy unikać, zamieszkując akademicki dom studencki.

ImprezyNie oznacza to w żadnym razie, że w akademiku nie mogą odbywać się spotkania, czy różnego rodzaju spędy. Istnieje jednak istotna różnica między kulturalnym zgromadzeniem się studentów, a głośną imprezą do białego rana, bez respektowania ciszy nocnej. Organizator takiego wydarzenia nie tylko narazi się lokatorom, ale i władzom uczelni, która w najgorszym razie może nawet zerwać z nim umowę najmu. Dlatego należy pamiętać: odpowiedzialna zabawa nie boli!

Brak poszanowania wobec innych studentówNikt nie lubi mieszkać nieopodal hałaśliwej i nieprzestrzegającej zasad dobrego wychowania osoby. Szczególnie, gdy stoi się przed perspektywą intensywnej nauki na potrzeby sesji. Jeszcze gorzej, kiedy taki człowiek nie jest oddzielony od nas ścianą, a zamieszkuje z nami ten sam pokój wieloosobowy! Kłótnie z tego powodu mogą skutecznie zniechęcić do dalszego użytkowania akademika, a tym samym nieuchronnie doprowadzić do przeprowadzki.

Czego unikać mieszkając w akademiku?


Źródło: https://livinnxpoland.pl

Dlatego należy mieć na uwadze to, że jeśli chcemy uchronić się przed tego typu sytuacjami, warto jest wybierać pokoje jednoosobowe lub współdzielić wieloosobowy z zaufaną osobą w osobie przyjaciela, czy partnera życiowego.

Spóźnianie się z opłatamiPowiedzmy sobie szczerze: spóźnianie się w żadnym razie nie jest w porządku. Gdy jednak kwestia ta dodatkowo dotyka pieniędzy za opłatę pokoju, tym bardziej jest to alarmujące. Nagminne niedotrzymywanie terminów spłaty doprowadzi do konieczności wyprowadzenia się.

Brak dbania o porządekW przypadku akademików studenckich część pomieszczeń, jak łazienka czy kuchnia oddane są do użytku wspólnego. Przy czym zaniedbywanie kwestii sprzątania po sobie doprowadzi do powstania bałaganu, a nie należy liczyć na to, że inni studenci będą wiecznie za nas sprzątać.

PodsumowanieŚwiadomość powyższych kwestii pozwoli nam na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w związku z życiem w akademiku. Przy czym część z nich nie będzie nas dotyczyć, gdy wybierzemy akademik prywatny, choćby w aspekcie łatwiejszego dostępu do pokoi jednoosobowych.