Wiadomości

  • 20 lipca 2020
  • 21 lipca 2020
  • wyświetleń: 4012

#Niebojęsię - happening w Galerii Sfera z Joanną Przetakiewicz

Setki inspirujących kobiet, eksperci prawa i psychologii oraz spotkanie z Joanną Przetakiewicz - 19 lipca w Galerii Sfera odbył się happening #niebojesię, który jest częścią ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez fundację Era Nowych Kobiet.

#Niebojęsię - happening w Galerii Sfera z Joanną Przetakiewicz - 19.07.2020 · fot. Galeria Sfera


Celem kampanii #niebojesię jest dodanie siły, odwagi i zainspirowanie kobiet do dokonywania zmian. A jest o czym rozmawiać, bo według Światowej Organizacji Zdrowia Polki są na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o akceptację samych siebie.

Nie boję się mówić o problemach, nie boję się walczyć o marzenia, nie boję się być szczęśliwa - to hasła przewodnie kampanii #niebojęsię, która ma pokazać, że nawet najtrudniejsze przeciwności losu są do pokonania a szczęście może być na wyciągnięcie ręki. W ramach akcji Joanna Przetakiewicz, inicjatorka Ery Nowych Kobiet odwiedzi 11 wybranych miast w Polsce, w tym Bielsko-Białą. Partnerem strategicznym akcji jest Galeria Sfera, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jarosław Klimaszewski, prezydent miasta.

- Takie społeczne akcje są potrzebne, dlatego cieszymy się, że możemy pomóc w ich organizacji. Myślę, że to spotkanie będzie inspirujące dla wielu kobiet i pokaże im, że szczęścia można się nauczyć. Dlatego serdecznie zachęcam do wzięcia udziału! - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

Kampania zbiega się w czasie z wydaniem książki Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”, w której 9 kobiet opowiedziało o trudnych doświadczeniach kształtujących ich życie, dlatego w wydarzeniu wzięły udział także bohaterki książki.

Wydarzenie zakończył happening Ery Nowych Kobiet na parkingu zewnętrznym przed Galerią I.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.