Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2020
  • wyświetleń: 2611

Wymień się zniczem - specjalne regały na bielskich cmentarzach

Trzy regały na znicze do wykorzystania pojawiły się przy cmentarzach komunalnych w Bielsku-Białej. Dwa przy ul. Karpackiej i jeden przy ul. Krasickiego. O co chodzi? Jeżeli znicz już nam nie odpowiada, ale jeszcze nadaje się do użytku, możemy go odłożyć na specjalną półkę, aby mógł go wykorzystać ktoś inny.

regał na znicze
Regał na cmentarzu komunalnym · fot. UM Bielsko-Biała


- Regały to odpowiedź na interpelację jednego z radnych miejskich. Pomysł był taki, aby ustawić je na cmentarzach komunalnych. I takie regały powstały. Jeśli znicz nadaje się do użytku - po wymianie wkładu, a już nam nie odpowiada - nie wyrzucamy go do kosza, tylko ustawiamy na regale. Kolejna osoba, która widzi taki znicz, może go zabrać i ustawić na grobie - mówi zarządca cmentarzy komunalnych Tomasz Kanik.

Przy regałach miejsce znalazły także narzędzia ogrodnicze do wykorzystania: łopatki, grabki, szufelki, miotełki czy konewki. Odwiedzający groby bliskich, mogą je wypożyczyć. Warunek jest jeden - po zakończonej pracy należy narzędzia odłożyć na miejsce.

Warto dodać, że na obu cmentarzach komunalnych na bieżąco wykonywane są prace konserwacyjne związane z koszeniem i pielęgnacją drzew oraz drobne remonty. Służby naprawiły m.in. fragment uszkodzonego asfaltu przy parkingu. W planach jest wykonanie fragmentu drenażu - po deszczach w niektórych miejscach zbiera się bowiem woda i zalewa alejki. - Staramy się na bieżąco interweniować. Jak ktoś zgłasza nam potrzebę zrobienia czegoś, staramy się to robić - mówi T. Kanik.

Większe inwestycje na cmentarzach w tym roku nie są planowane. Pierwotnie w planach był remont alejek i wymiana nawierzchni, ale zamiary zweryfikowała pandemia. Jak zapewnia zarządca, inwestycje te zostaną podjęte w kolejnych latach.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.