Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2020
  • wyświetleń: 1987

Przebudowa Żywieckiej: zdążyć przed kolarzami Tour de Pologne

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej prowadzi rozbudowę fragmentu ul. Żywieckiej na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Owocową do ul. Sielanki. Z początkiem sierpnia tą ulicą przejedzie wyścig kolarski - 77. Tour de Pologne UCI World Tour.

żywiecka, remont, budowa drogi
Trwa remont ul. Żywieckiej · fot. UM Bielsko-Biała


Przebudowa ok. 575 m drogi obejmuje m.in. budowę chodników, zatok i przystanków komunikacji miejskiej. Pojawi się też tam wyspa środkowa dzieląca pasy ruchu. Jak przy każdej tego typu inwestycji, przebudowywana jest sieć teletechniczna i wykonywana modernizacja oświetlenia drogowego, powstaje odwodnienie drogi oraz przeprowadza się wycinkę zieleni (wraz z nowymi nasadzeniami). Wyburzone zostaną trzy istniejące tam przepusty, a w ich miejsce budowane będą nowe.

- Trzeba pamiętać, że na początku cała ulica Żywiecka była drogą krajową. Po wybudowaniu obwodnic jej ranga uległa zmianie - do drogi ekspresowej, mamy nadal drogę krajową, która została przebudowana, a ostatni element tego odcinka był realizowany w ramach zakończonego projektu modernizacji ulic Krakowskiej i Żywieckiej. Natomiast odcinek od węzła do granicy miasta z gminą Wilkowice jest drogą wojewódzką. Dlatego tego fragmentu nie mogliśmy wpisać do zrealizowanego już zadania. Resztę robimy więc etapami i staramy się zdobyć dofinansowanie z różnych źródeł. Teraz przyszedł czas na ostatni odcinek; jest w nim kilka przepustów, którymi spływa woda deszczowa - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Wojciech Waluś.

- Prace na tym odcinku przebiegają zgodnie z harmonogramem. Dzięki drodze ekspresowej, która jest w tej sytuacji wybierana jako alternatywna, dla kierowców nie ma tam większych utrudnień. Budowę odczuwają głównie mieszkańcy tej okolicy - dodaje dyrektor.

Przed drogowcami stoi jeszcze jedno zadanie. Z początkiem sierpnia ulicą Żywiecką przejedzie wyścig 77. Tour de Pologne UCI World Tour.

- Mając tego świadomość, tak koordynujemy prowadzone tam prace, aby bezpiecznie przeprowadzić kolarzy tym odcinkiem ul. Żywieckiej. Na razie mamy wybudowaną połowę przepustów i ostrożnie rozpoczynamy nowe fragmenty, tak aby jakiś nieszczęśliwy splot wydarzeń nie spowodował opóźnień lub uniemożliwił przejazd kolarzy - wyjaśnia Wojciech Waluś.

Intensywne prace powrócą na ulicę Żywiecką zaraz po wyścigu. Ich zakończenie przewidziano na październik.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.