bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 lipca 2020
  • 19 lipca 2020
  • wyświetleń: 2846

Autobus Ery Nowych Kobiet z Joanną Przetakiewicz w Bielsku-Białej!

Za nami:

Autobus Ery Nowych Kobiet, z Joanną Przetakiewicz na czele, wyruszył w lipcu w trasę #niebojesie. Przez kolejnych 12 dni będzie dowoził na spotkania w całej Polsce bohaterki książki, liderki ruchu, ekspertów Kliniki Terapii Poznawczo - Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz pracowników Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. W niedzielę, 19 lipca autobus zawita do Bielska-Białej. O 16.30 stanie na Placu Ratuszowym, a następnie o godzinie 17.00 pojawi się na parkingu przy Galerii Sfera przy ul. Mostowej 5 oraz w Klubie Klimat na 2 piętrze Galerii Sfera I.

Przetakiewicz
Ekipa społecznej akcji #niebojesie pojawi się w Bielsku-Białej w niedzielę, 19 lipca · fot. materiały prasowe


Akcja #niebojesie powstała z inicjatywy Joanny Przetakiewicz oraz członkiń fundacji Era Nowych Kobiet, które uznały, że pierwszym krokiem do bycia szczęśliwą jest opowiedzenie na głos o tym, co nas spotkało. Pomysłodawczynie akcji zachęcają do dzielenia się swoimi przeżyciami na stronie fundacji oraz za pomocą mediów społecznościowych. Era nowych kobiet zachęca do wstawiania postów oznaczanych hasztagiem #niebojesie oraz zdjęć nadgarstka z naklejonym lub narysowanym symbolem kobiecej siły: ziarnem życia.

Jednym z punktów kulminacyjnych tej ważnej i bardzo kobiecej akcji był dzień 15 lipca, kiedy ukazała się książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”. Autorka przytoczyła w niej rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych.

- Mam marzenie, żeby ta książka stała się dla kobiet kołem ratunkowym i nie pozwoliła utonąć nawet, gdy wydaje się, że już nie ma ratunku. Przekonajcie się, że naprawdę nie ma sytuacji bez wyjścia i bądźcie szczęśliwe - mówi Joanna Przetakiewicz.

Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych nowopowstającej Fundacji Era Nowych Kobiet.

Przetakiewicz
Joanna Przetakiewicz w ramach społecznej akcji #niebojesie pojawi się w Bielsku-Białej w niedzielę, 19 lipca · fot. materiały prasowe


Pierwsze spotkanie kobiet z Warmii i Mazur odbyło się w Olsztynie, następnie autobus ruszył w kierunku Pomorza, gdzie zawitał do Gdańska (wtorek 14 lipca), następnego dnia do Sopotu, a 16 lipca do Ostrowa Wielkopolskiego. Do Bielska Białej ENKi zawitają w niedzielę 19 lipca o godzinie 16.30 na Placu Ratuszowym, a następnie od godziny 17.00 będą obecne na parkingu przy Galerii Sfera przy ul. Mostowej 5 oraz w Klubie Klimat na 2 piętrze Galerii Sfera I.

Na wydarzenie są zaproszone wszystkie osoby, które szukają inspiracji do zmian. Jest to okazja do rozmowy i osobistego poznania kobiet, które nie bały się opowiedzieć o sobie. Każda z tych historii jest dowodem na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Przetakiewicz
Joanna Przetakiewicz · fot. materiały prasowe


Kolejnymi miastami na trasie Ery Nowych Kobiet będą:

Radomsko (środa, 22.07) Restauracja LAS,
Łódź (czwartek, 23.07) Mono Cafe,
Warszawa (piątek, 24.07) Urząd M.ST Warszawy Dzielnicy Wilanów.

ar / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.