bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 lipca 2020
  • 20 lipca 2020
  • wyświetleń: 3855

Tegoroczny Bieg z Mają potrwa cały wrzesień

Za nami:

"Biegniemy z Mają dla ..." to impreza charytatywna organizowana co roku w Bielsku-Białej. Celem biegu jest okazanie wsparcia oraz zbiórka pieniężna na rzecz dziecka z chorobą nowotworową z regionu. W tym roku pobiegniemy dla 3-letniego Wojtusia z Bielska-Białej.

Bieg z Mają
Ubiegłoroczna edycja Biegu z Mają · fot. Grzegorz Pastwa / Bieg z Mają


Pierwotnie termin tego popularnego biegu charytatywnego wyznaczono na 20 września. Jednak organizacja wydarzenia stanęła pod znakiem zapytania z powodu epidemii koronawirusa i odwołania wszelkich imprez sportowych. Teraz jednak organizatorzy przekazali dobrą wiadomość.

- Mimo tego, że świat się zatrzymał, to choroby nowotworowe nie ustały, i w tym trudnym czasie chore dzieci jeszcze bardziej potrzebują pomocy. Dlatego mamy ważną informację: siódmy bieg się odbędzie, ale w innej formie. W tym roku po pętelce Mai biegamy od 1 do 30 września. Można biec, można spacerować, można przejechać tras na rowerze. Uczestnicy będą się rejestrować na Endomondo - wyjaśniają pomysłodawcy akcji.

W tym samym czasie uruchomiona zostanie internetowa zbiórka funduszy na pomoc dla małego Wojtusia z Bielska-Białej, który walczy z rakiem.

Pierwsza edycja biegu "Biegniemy dla Mai" miała miejsce 23 listopada 2014 roku. Zorganizowała ją grupa przyjaciół rodziców 4-letniej wówczas Mai, u której wykryto nowotwór złośliwy.

- Niespodziewanie duża frekwencja (ok. 1500 osób) oraz pozytywny odzew w środowisku biegaczy sprawiły, iż zdecydowaliśmy się tę wspaniałą akcję kontynuować i pomagać kolejnym, leczonym onkologicznie dzieciom - mówią organizatorzy.

W tym roku odbędzie się już szósta edycja biegu. Bieg każdorazowo gromadzi ponad 1000 uczestników - zarówno dorosłych jak i dzieci.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.