Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2020
  • 20 lipca 2020
  • wyświetleń: 2558

Trzy oferty na projekt modernizacji parku Włókniarzy

Do przetargu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Bielsku Białej na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy pl. Adama Mickiewicza oraz modernizacji Parku Włókniarzy zgłosiły się trzy firmy.

park włókniarzy
Park Włókniarzy · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


To warszawska spółka Studium, której oferta opiewa na prawie 320 tys. zł, krakowska Autorska Pracownia Projektowa Jerzy Wowczak z ofertą za cenę ponad 196 tys. zł i bielska Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu Januszówka z kwotą ponad 199 tys. zł.

Na realizację zadania urząd miasta przeznaczył 120 tys. zł. Jak informuje Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w przyszłym tygodniu zapadnie decyzja, czy kwota ta zostanie zwiększona, czy też przetarg będzie unieważniony.

Rewitalizacja Parku Włókniarzy odbywa się w ramach projektu Aktywne przestrzenie - rewitalizacja terenów miejskich w Bielsku-Białej. Miasto pozyskało na ten cel 6 mln 200 tys. zł. Rewitalizacji z projektu doczekały się już parki pomiędzy ul. Zdrojową i św. Anny i przy ul. Zielonej. W najbliższym czasie UM ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej parku za Ratuszem.

Przypomnijmy, że projekty rewitalizacji Parku Włókniarzy i parku za Ratuszem są opracowywane ponownie. Po konsultacjach z ekspertami oraz po zasięgnięciu opinii właściwych rad osiedli prezydent miasta podjął decyzję o odstąpieniu od realizacji inwestycji w planowanym do tej pory zakresie. Powstałe w 2016 roku projekty nie uwzględniały bowiem w wystarczającym zakresie ochrony zieleni (była dostateczna podczas tworzenie projektu).

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.