Wiadomości

  • 16 lipca 2020
  • 19 lipca 2020
  • wyświetleń: 17745

[FOTO] Zielona plaża nad Białą gotowa. Kosztowała ponad 700 tys. zł

Kolejne zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 w Bielsku-Białej jest gotowe. Mowa o Zielonej Plaży Miejskiej nad rzeką Białą. Plaża jest już do dyspozycji mieszkańców. Znajduje się na niej m.in. ścianka wspinaczkowa. Koszt przedsięwzięcia to ponad 700 tysięcy złotych.

Zielona plaża nad rzeką Białą na skraju dawnego parku Strzygowskiego zaprasza mieszkańców na letni wypoczynek · fot. UM Bielsko-Biała


Jak poinformował Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, prace budowlane na tym terenie zostały wykonane w całości. Pierwotnie plaża miała być oddana do użytku z początkiem czerwca, jednak wykonawca z uwagi na opóźnienia dostaw zamówionych urządzeń parkowych, na co ma wpływ panująca pandemia, wystąpił o przesunięcie terminu, do którego urząd się przychylił. W najbliższym czasie Wydział Gospodarki Miejskiej przewiduje jeszcze w tym miejscu konserwację zieleni przyległego nabrzeża, co pozwoli na pełniejsze otwarcie plaży na całej jej długości na rzekę.

Zielona Plaża Miejska nad rzeką Białą to realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej, który w ubiegłym roku zdobył najwięcej głosów spośród wszystkich zgłoszonych propozycji (2 767). Plaża mieści się na skraju dawnego parku Strzygowskiego i ciągnie się na długości 100 metrów wzdłuż brzegu rzeki.

Dzięki inwestycji teren nad rzeką został zagospodarowany. Pojawiła się tam infrastruktura wypoczynkowa i rekreacyjna, w tym ściana wspinaczkowa bulderingowa, która umożliwia wspinaczkę po wolnostojących, kilkumetrowych blokach skalnych bez użycia asekuracji liną, a także rama wspinaczkowa z siecią, ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, ścieżki dla pieszych i pomost, na którym ustawione są leżaki.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.