Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2020
  • wyświetleń: 3961

CBŚP zatrzymało sprawcę pobicia ze skutkiem śmiertelnym

Zatrzymano 23-letniego Rafała M, który dopuścił się pobicia ze skutkiem śmiertelnym w 2016 roku. Od tej chwili śledczy cały czas dążyli do wyjaśnienia okoliczności sprawy. Ustalenie podejrzanego to efekt współpracy policjantów CBŚP i Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz prokuratury z Katowic. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna unikając spotkania z organami ścigania mógł utrzymywać się z popełniania oszustw internetowych. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

policja, CBŚP
Policjant CBŚP zatrzymują podejrzanego · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach wykonują czynności w sprawie śmiertelnego pobicia mężczyzny. Stróże prawa ustalili, że osoba powiązana ze środowiskiem pseudokibiców lokalnego klubu sportowego, może mieć związek z pobiciem młodego człowieka, w wyniku którego pokrzywdzony zmarł. Do zdarzenia doszło 6 lutego 2016 roku na terenie Bielska-Białej.

Sprawa była bardzo trudna do wyjaśnienia, ponieważ świadkowie, czy osoby mające wiedzę na temat zajścia, nie chcieli współpracować z organami ścigania. Policjantów to nie zniechęciło i kolejno odtwarzali ostatnie chwile życia pokrzywdzonego oraz okoliczności, w wyniku których doszło do pobicia. Jego skutkiem była śmierć młodego mężczyzny. Z zebranych informacji wynikało, że odpowiedzialnym za zdarzenie może być Rafał M., który w przeszłości wchodził w konflikt z prawem, był podejrzany m.in. o rozbój. Ostatnio był także poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu, w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw internetowych.

W minionym tygodniu w Bielsko-Białej funkcjonariusze z Zarządu w Katowicach CBŚP oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Bielsku-Białej, zatrzymali podejrzanego Rafała M., który ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu. Zatrzymanego doprowadzono do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie przedstawiono mu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

ar / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.