bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 lipca 2020
  • wyświetleń: 1816

Nowe funkcjonalne wiaty przystankowe na ul. Krakowskiej

Wraz z końcem przebudowy ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej wzdłuż arterii pojawiły się nowe wiaty przystankowe z miejscem na wózki inwalidzkie i dziecięce. Przy przystankach położono kostkę z wypustkami, które pomogą niewidomym w orientacji w przestrzeni.

Nowe wiaty przystankowe na ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej - 14.07.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


Chodzi o obiekty na ośmiu przystankach autobusowych: Krakowska Solskiego (184 i 185), Krakowska Krzyżowa (180 i 181), Krakowska Lipnik Górny (182 i 183) oraz Krakowska Kopiec (178 i 179).

Wszystkie przystanki autobusowe zostały wybudowane zgodnie z obowiązującymi standardami. Zatoki przystankowe są wylane z betonu cementowego, a obok krawężników zamontowana jest antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami ułatwiająca osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie na przystanku.

Wiaty są 3-modułowe, wyposażone w siedzisko na długości 2/3 wiaty, dzięki czemu jeden moduł pozbawiony siedziska jest dedykowany osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim lub podróżującym z dziećmi w wózkach.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.