Wiadomości

  • 14 lipca 2020
  • wyświetleń: 2187

W Kolejach Śląskich niedługo zapłacimy za bilet kartą

Koleje Śląskie przystąpiły do wdrożenia systemu płatności bezgotówkowych w swoich pociągach. Na początek zapłacenie za bilet kartą będzie możliwe u konduktora, zaś w przyszłości spółka planuje również zainstalować w wagonach specjalne terminale samoobsługowe.

- Mamy wyłonionego wykonawcę i operatora usługi, przeprowadziliśmy testy mobilnych terminali, również na trasach, gdzie zgłaszane są problemy z zasięgiem. Nie powinno być kłopotów z komunikacją z siecią. Czekamy na możliwość szkoleń pracowników, co jest utrudnione z powodu pandemii koronawirusa i okresu urlopowego. Szkolenia mają się odbywać już w lipcu. Najwcześniej uda się nam wdrożyć płatności bezgotówkowe we wrześniu. Będziemy informować na bieżąco o postępach prac - mówi rzecznik spółki, Tomasz Musioł.

Dzięki temu rozwiązaniu, jeśli nie zdążymy kupić biletu przed odjazdem pociągu, a zabraknie nam gotówki, nie będziemy ryzykować jazdą na gapę. To też bardziej higieniczna forma płatności za przejazd u konduktora w dobie epidemii. Przypominamy, że po rozpoczęciu podróży istnieje również możliwość nabycia biletu w mobilnych aplikacjach e-KŚ oraz e-podróżnik.

Koleje Śląskie planują też wyposażenie pociągów w samoobsługowe terminale płatności elektronicznych za bilet.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.