bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2020
  • 19 lipca 2020
  • wyświetleń: 5563

10 psów z Radys trafiło do schroniska "Reksio" w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj

Schronisko w Radysach zostało niedawno zamknięte z powodu skandalicznych warunków, w jakich przebywały zwierzęta. O sprawie było głośno w całym kraju. Chęć przyjęcia psów zgłosiło, jak wiele placówek w Polsce także Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Reksio" w Bielsku-Białej. 10 psów trafiło do placówki w nocy z 11 na 12 lipca.

Reklama

10 psów ze schroniska w Radysach trafiło do schroniska "Reksio" w Bielsku-Białej · fot. Fundacja Psia Ekipa, Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej


Psy dotarły do schroniska wystraszone i zdezorientowane 12 lipca, dokładnie o 1.30 po prawie ośmiu godzinach jazdy. W ich przejęciu pomogła bielska Fundacja Psia Ekipa działająca na rzecz pomocy zwierzętom. Akcja przenosin trwała 3 godziny. Każdy psiak trafił do osobnego boksu, gdzie mógł w spokoju odpocząć. Obecnie zwierzęta przechodzą aklimatyzację, zapoznają się ze swoimi opiekunami. Są w dobrym stanie, choc nadal bardzo przestraszone. Czekają na przejście diagnostyki weterynaryjnej. Pracownicy schroniska będą starali się o jak najszybsze znalezienie dla nich nowych domów.

O sytuacji w Radysach działacze na rzecz zwierząt alarmowali od lat, nazywając schronisko wprost "mordownią". W czerwcu na jego teren w końcu weszły służby, które na miejscu znalazły 10 martwych psów. Jak mówiła Lucyna Górniak z Pogotowia dla Zwierząt, pozostałe były w opłakanym stanie, część wymagała natychmiastowej pomocy weterynarzy. Właściciel i zarządca schroniska usłyszeli m.in. zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

reksio schronisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj