Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2020
  • wyświetleń: 7751

Wybory prezydenckie: frekwencja w Bielsku-Białej wyższa od krajowej!

W niedzielę, 12 lipca Polacy udali się do urn, by zagłosować w wyborach prezydenckich. Frekwencja wyborcza w Bielsku-Białej do godziny 12.00 wyniosła 28,04% i była wyższa od krajowej (24,73%). Z kolei do godz. 17.00 w całej Polsce w wyborach udział wzięło 52,1% uprawnionych do głosowania, zaś w naszym mieście - 54,52%.

Wybory Parlamentarne 2019 - 13.10.2019
Frekwencja na godz. 17.00 w Bielsku-Białej była wyższa od krajowej · fot. bielsko.info


Głosowanie odbywało się od godziny 7.00 do 21.00 w specjalnie przygotowanych obwodowych komisjach wyborczych. Idąc głosować, trzeba było ze sobą zabrać dowód tożsamości ze zdjęciem. Na jego podstawie została wydana karta do głosowania. Aby głos był ważny, należało postawić znak "X" w kratce przy nazwisku wybranego kandydata.

W czasie głosowania obowiązywały także zasady wprowadzone ze względu na pandemię koronawirusa. W lokalu wyborczym musieliśmy mieć zakryty nos i usta. Ponadto należało pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego oraz zdezynfekowaniu rąk przed wejściem na głosowanie.

Poza kolejnością do lokalu wyborczego mogły wejść:
  • osoby powyżej 60. roku życia,
  • kobiety w ciąży,
  • osoby z dzieckiem do lat 3,
  • osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.