bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lipca 2020
  • wyświetleń: 1810

Prezydent Klimaszewski w zarządzie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

Zmiany w składzie zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów VIII kadencji 2019-2023. 3 lipca na członka zarządu został wybrany prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Obecnie urzędujący prezydent zastąpił w zarządzie poprzedniego prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta.

klimaszewski
fot. FB Jarosław Klimaszewski


Wybory uzupełniające do zarządu odbyły się w trakcie zdalnej sesji Zgromadzenia Ogólnego Związku. W wyniku przeprowadzonego głosowania w skład zarządu weszło dwóch nowych członków: prezydent Gliwic Adam Neumann i prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Prezydenci zajęli miejsce zasłużonych dla związku, wieloletnich i doświadczonych samorządowców, którzy pełnili funkcję przewodniczącego na różnych etapach funkcjonowania organizacji, czyli Zygmunta Frankiewicza, aktualnie Senatora RP i prezesa Związku Miast Polskich oraz Jacka Krywulta, aktualnie wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Misją Śląskiego Związku Gmin i Powiatów jest służba na rzecz dobra publicznego w województwie śląskim poprzez wspieranie społeczności i samorządów lokalnych w drodze integrowania na płaszczyźnie regionalnej śląskich gmin i powiatów, wspierania i promocji samorządności lokalnej oraz kształtowania wspólnej polityki samorządów lokalnych i lobbingu samorządowego. Do misji związku należy też zaliczyć wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju gmin i powiatów. Organizuje on profesjonalne szkolenia, doradztwo, wymianę doświadczeń i upowszechnianie modelowych rozwiązań w zakresie rozwoju lokalnego i zarządzania w gminach i powiatach.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.