Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2020
  • wyświetleń: 2333

W parku przy Zdrojowej będzie bezpieczniej

Park przy ulicy Zdrojowej w Bielsku-Białej w ostatnim czasie zamiast służyć dzieciom, stał się miejscem libacji. Doszło też do dewastacji m.in. ogrodzenia. Dlatego w rejonie tym pojawić się ma monitoring. Częściej też zaglądać tam mają strażnicy miejscy.

Park zamiast służyć dzieciom, stał się miejscem libacji
Park zamiast służyć dzieciom, stał się miejscem libacji · fot. raz


Przypomnijmy, mieszkańcy okolic ulicy Zdrojowej mają dość dewastacji znajdującego się tam parku. Upodobały go sobie bowiem osoby urządzające libacje. Bielszczanie chcą, by zamontowano tam monitoring. Sprawą zainteresował się Roman Matyja.

- W związku z licznymi informacjami od mieszkańców naszego miasta udałem się do parku. Na miejscu z przykrością stwierdziłem, że jest dużo prawdy w wiadomościach, jakie do mnie dotarły. W parku będącym zakątkiem zieleni służącym do relaksu okolicznym mieszkańcom i do zabawy dzieciom, znajdowało się pełno szklanych butelek po alkoholu i śmieci, szczególnie w pobliżu ławek i w trawie. Ponadto znajdujący się w centrum plac zabaw dla dzieci został zdewastowany poprzez zniszczenie części ogrodzenia - opisywał bielski radny.

Jak podkreślił Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej, zaraz po otrzymaniu informacji o dewastacji ogrodzenia, fakt ten został zgłoszony policji. - Tego samego dnia rozpoczęło się także postępowanie zmierzające do naprawy zniszczonego fragmentu ogrodzenia - dodał wiceprezydent. - Wydział Gospodarki Miejskiej wystąpił do straży miejskiej o montaż kamer monitorujących oraz zwiększenie patroli w tym rejonie, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych - dodaje Ruśniak.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.