Wiadomości

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 2268

Czas przerwy wykorzystany na remonty placówek bielskiego MDK

W Miejskim Dom Kultury w Bielsku-Białej postanowiono wykorzystać czas zamrożenia działalności w związku z epidemią koronawirusa na przeprowadzenie w placówkach MDK remontów. Odświeżono wiele pomieszczeń, jest ładniej i bardziej funkcjonalnie.

Czas przerwy wykorzystany na remonty bielskich placówek MDK
Czas przerwy wykorzystany na remonty bielskich placówek MDK · fot. UM Bielsko-Biała


W Domu Kultury w Hałcnowie przeprowadzono modernizację kawiarenki artystycznej, w której będą organizowane kameralne koncerty i wystawy lokalnych twórców kultury. Dom Kultury w Kamienicy zyskał długo oczekiwaną nową garderobę dla działających tam zespołów.

Zmodernizowano także drugie piętro, wygospodarowując dwie nowe sale, tzw. ćwiczeniówki, dla instrumentalistów. W Domu Kultury w Komorowicach przeprowadzony został gruntowny remont, podczas którego odnowiono parkiety. Została odmalowana sala widowiskowa wraz ze sceną oraz odświeżona przestrzeń dla Dziecięcej Grupy Twórczej. W Domu Kultury w Lipniku również przemalowano salę widowiskową, a w Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich przeprowadzono modernizację sal zajęciowych i biur. Z kolei w Domu Kultury w Wapienicy i Domu Kultury Włókniarzy malowaniem objęto korytarze oraz odświeżono sale baletowe. W Domu Kultury w Olszówce przemalowano drzwi i ściany w sali, w której odbywają się zajęcia Dziecięcej Grupy Twórczej. Przeprowadzono również renowację dachu. W Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz trwały prace remontowe wewnątrz budynku - sukcesywnie przemalowywane były poszczególne pomieszczenia i korytarze.

Dom Kultury w Hałcnowie jest kolejną z placówek Miejskiego Domu Kultury (po Domu Kultury Włókniarzy, DK im. Wiktorii Kubisz, DK w Mikuszowicach Krakowskich i Olszówce oraz Świetlicy w Bielsku-Białej Północ), w której udało się już zainstalować wi-fi w ramach realizowanego konsekwentnie długofalowego programu zapewnienia odwiedzającym komfortowego dostępu do internetu. W nadchodzących miesiącach w następnych domach kultury będzie sukcesywnie instalowane wi-fi, tak aby finalnie było ono dostępne dla każdego, kto przyjdzie do którejkolwiek z placówek na zajęcia.

Znaczną część prac remontowych - tych, które były możliwe do wykonania w okresie zawieszenia działalności stacjonarnej - MDK wykonał systemem gospodarczym. Dzieci uczestniczące w tegorocznej Akcji Lato - innej niż w poprzednich latach, bo odbywającej się w bardziej kameralnych grupach i przy zastosowaniu obostrzeń sanitarnych - mogą z radością i w sposób bezpieczny korzystać z odnowionych już pomieszczeń.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj