Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2020
  • wyświetleń: 3658

Prezydent Bielska-Białej wspiera Rafała Trzaskowskiego w wyborach

Dzisiaj na placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa, w której przedstawiono bielszczanom program kandydata na prezydenta RP, Rafała Trzaskowskiego.

Prezydent Bielska-Białej wspiera Rafała Trzaskowskiego w wyborach
Prezydent Bielska-Białej wspiera Rafała Trzaskowskiego w wyborach · fot. Biuro poselskie Mirosławy Nykiel


W wydarzeniu wzięli udział Agnieszka Gorgoń-Komor, senatorka Senatu RP, Mirosława Nykiel, posłanka na Sejm RP oraz Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, który wyraził swoje poparcie kandydatowi KO na najwyższy urząd w państwie.

Politycy z regionu zwrócili uwagę, że obecnie urzędujący Prezydent Andrzej Duda obiecał, a nie zrealizował likwidacji umów śmieciowych, pomocy dla frankowiczów, startu programu mieszkania dla młodych- ze 100 tyś obiecanych wybudowano 7 % czy też naprawy służby zdrowia.

Na konferencji prasowej przedstawiono również wybrane punkty z programu "Nowa Solidarność" Rafała Trzaskowskiego. Są to między innymi wzrost finansowania służby zdrowia o 38 mld złotych, wzmocnienie opieki psychiatrycznej dla dzieci, nowoczesne zarządzanie służbą zdrowia czy też poprawa warunków pracy i podwyższenie płac rezydentów. Pieniądze na te cele miałyby pochodzić z cięć inwestycji w Centralny Port Komunikacyjny i przekopu Mierzei Wiślanej. Ponadto zaproponowano takie projekty, jak nowy program "Mieszkanie dla młodych" - pokrycie przez państwo wkładu własnego do kredytu, wyższe dopłaty z UE dla rolników - negocjację co najmniej 32 mld euro czy też pakiet darmowej opieki medycznej dla kobiet w ciąży i 2 lata po urodzeniu dziecka. Obecny prezydent Warszawy proponuje również przyjęcie unijnego Zielonego Ładu dla Polski i rozpoczęcie stopniowego odchodzenia od węgla, (według kandydata dzięki temu w 2050 roku bilans emisji gazów cieplarnianych wyniesie zero, inwestycje w duże instalacje OZE). Program dotyczy też pracy i przedsiębiorczości. I tak - według programu Trzaskowskiego osoby zarabiające do 30 tysięcy zł rocznie nie będą płaciły PIT-u, kwota wolna od podatku będzie wynosić 8 tysięcy zł dla zarabiających do 65 tysięcy zł.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.