bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 lipca 2020
  • 4 lipca 2020
  • wyświetleń: 4052

Będą sprawniejsze podróże koleją z Bielska-Białej do Krakowa

PKP Polskie Linie Kolejowe remontuje fragment linii kolejowej Bielsko-Biała - Kraków na odcinku Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Andrychów. Usprawni to podróże ze stolicy Podbeskidzia do Krakowa.

pociąg, polregio
Będą sprawniejsze podróże koleją z Bielska-Białej do Krakowa · fot. bielsko.info


W lipcu rozpoczęły się prace w ramach projektu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Wadowice - Andrychów. Mieszkańcy Wadowic zyskają lepszą dostępność do kolei dzięki nowemu przystankowi w rejonie osiedla Podhalanin. Do potrzeb podróżnych przygotowana będzie stacja Andrychów i przystanki w Choczni, Choczni Górnej oraz w Inwałdzie. Odnowione perony ułatwią pasażerom dostęp do pociągów. Będą nowe wiaty, ławki, oznakowanie i tablice informacyjne.

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże z Małopolski na Podbeskidzie zapewni m.in. budowa mijanki w Barwałdzie Średnim. Takie rozwiązanie zwiększy przepustowość trasy. Przewoźnicy będą mogli uruchomić dodatkowe pociągi. Przebudowany będzie tor i sieć trakcyjna. Prace na 40 przejazdach zwiększą bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie realizują Krajowy Program Kolejowy o wartości blisko 76 mld zł. Podróżni zyskują atrakcyjne możliwości podróży, wykonawcy kontynuują inwestycje i rozpoczynają kolejne zadania. Inwestycja na trasie Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Wadowice - Andrychów, m.in. dzięki budowie mijanki, zapewni sprawniejsze podróże w regionie, a nowe i przebudowane przystanki lepszy dostęp do pociągów - powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W lipcu rozpoczęły się prace na odcinku Wadowice - Andrychów. Na trasie są pociągi sieciowe. Po demontażu sieci trakcyjnej, wykonawca będzie rozbierał stare tory. Kolejne prace obejmą obiekty inżynieryjne. Przebudowane będą przystanki i obiekty kolejowe. W przyszłym roku planowane są prace związane z budową mijanki i nowych peronów w Barwałdzie Średnim.

Prace, ważne nie tylko dla kolejowej komunikacji regionalnej, realizowane są w ramach projektu : „Rewitalizacja linii kolejowej nr 117 odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Wadowice - granica województwa” (Etap I).

Projekt o wartości 129 mln zł netto ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.