Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2020
  • 4 lipca 2020
  • wyświetleń: 1827

Brakuje krwi, dlatego bielscy strażacy chętnie się nią dzielą

Sytuacja epidemiczna w kraju i zagrożenie zakażeniem koronawirusem COVID-19 spowodowały znaczne zmniejszenie zapasów w bankach krwi, ale nawet w tak trudnym okresie, jakim jest pandemia, krew potrzebna jest każdego dnia. Dlatego strażacy z KM PSP w Bielsku-Białej włączyli się w akcję oddawania krwi.

Bielscy strażacy oddają krew w walce z koronawirusem
Bielscy strażacy oddają krew w walce z koronawirusem · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Śląscy strażacy podjęli inicjatywę oddania krwi na rzecz potrzebujących, pod hasłem „Strażacy ratowanie życia mają we krwi”. W ciągu czterech dni, na terenie trzech komend Państwowej Straży Pożarnej (w Katowicach, Pszczynie i Częstochowie) zorganizowane zostały zbiórki krwi, przeprowadzone przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Do honorowego oddania krwi zgłosili się także strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

Ze względu na sytuację epidemiczną i bezpieczeństwo strażaków zbiórki krwi zorganizowane są z zachowaniem procedur i reżimu sanitarnego.

mp / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.