bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • wyświetleń: 4140

Orange uruchomił sieć 5G. Bielsko-Biała w zasięgu

Do T-Mobile, która na początku czerwca w Bielsku-Białej uruchomiła sieć 5G, dołączył dziś Orange. "Pomarańczowy" operator stworzył 5G pod marką #hello5G.

telefon, biznes, komputer
Orange uruchomił sieć 5G. Bielsko-Biała w zasięgu · fot. pixabay.com


- Dziś otwieramy kolejny rozdział dla Orange Polska. Od ponad dwóch lat prowadziliśmy testy laboratoryjne i terenowe, z inżynierami i naszymi klientami. Teraz z #hello5G może korzystać nawet 6 mln osób w blisko 400 miejscowościach, obecnie nikt nie oferuje większego zasięgu tego typu usług - mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. - Uruchamiamy dziś #hello5G w paśmie 2100 MHz, którym już dysponujemy, aby dać klientom możliwość pierwszych doświadczeń z 5G już teraz, pomimo opóźnienia aukcji pasma 3,5 GHz. To początkowy etap budowy kompleksowej sieci 5G. W miarę jej rozwoju, po przydzieleniu kolejnych częstotliwości, możliwości naszej sieci będą coraz bardziej imponujące, aż do samodzielnej 5G, pozwalającej na zastosowania, do których dziś nie mamy dostępu. Wierzymy, że technologia powinna być przydatna. 5G pomoże nam jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb naszych klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych - dodał.

Aby korzystać z #hello5G, trzeba być w zasięgu tej technologii, posiadać telefon współdziałający z nią wraz z aktualnym oprogramowaniem oraz odpowiednią kartę SIM (4G LTE - USIM lub eSIM).

Operator zapowiada, że Oferta urządzeń obsługujących 5G będzie systematycznie poszerzana, kolejne takie smartfony zostaną wprowadzone do sprzedaży jeszcze w lipcu. Firma zaznacza, że żeby mógł obsługiwać 5G, smartfon powinien zostać zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania.

zasięg 5g
Zasięg 5G sieci Orange w Bielsku-Białej · fot. Orange

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.