Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • wyświetleń: 3124

Po "spotkaniu" z ciężarówką rowerzysta trafił do szpitala

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem rowerzysty doszło we wtorek, 30 czerwca około godziny 7.40 na ulicy Komorowickiej w Bielsku-Białej. Kierowca ciężarowej Scanii nie ustąpił pierwszeństwa 60-latkowi, który poruszał się jednośladem. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Ciężarówka nie ustąpiła rowerzyście. Było groźnie, policja, rower
Po "spotkaniu" z ciężarówką rowerzysta trafił do szpitala · fot. KMP Bielsko-Biała


Wczoraj policjanci drogówki przeprowadzili akcję „Rowerem bezpiecznie do celu”, której celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo rowerzystów. Mundurowi szczególną uwagę skupili na zachowaniach kierujących pojazdami względem rowerzystów, jak i nieprawidłowym zachowaniom samych cyklistów. Reagowali na przekraczanie prędkości w rejonach dróg i przejazdów dla rowerzystów, pozostawianie pojazdów na drogach dla rowerów, zachowanie bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu kierującym jednośladami. W przypadku rowerzystów najczęstszymi przewinieniami były: jazda po chodniku, jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych, niekorzystanie z drogi dla rowerów. Policjanci zwracali również uwagę na obowiązkowe wyposażenie roweru.

W trakcie prowadzonych działań, około godziny 7.40 w Bielsku-Białej na ulicy Komorowickiej, doszło do groźnego wypadku z udziałem kierującego jednośladem. Z ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Scania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu 60-letniemu kierującemu rowerem, który poruszał się chodnikiem. W wyniku zderzenia kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, którego okoliczności i przyczyny wyjaśni dalsze postępowanie prowadzone przez policjantów.

- Wakacje i piękna pogoda za oknem zachęcają do jazdy na rowerach. Wycieczki, rekreacyjne przejażdżki, podróż do i z pracy na dwóch kółkach są częstym widokiem na naszych drogach. Niestety, wiąże się to również ze wzrostem ilości zdarzeń i niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierujących jednośladami. Dlatego apelujemy do Państwa o zachowanie ostrożności! - zwracają uwagę policjanci z bielskiej komendy.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj