Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • 3 lipca 2020
  • wyświetleń: 2038

Chcesz zagłosować na wakacjach? Pobierz zaświadczenie

Do 3 lipca należy składać wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Do 7 lipca trzeba złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Natomiast do 10 lipca składane są wnioski o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania.

Wybory parlamentarne 2019, głosowanie
fot. pless.pl


Szczegółowe informacje oraz wzory wniosków są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej:


Osoby, które chcą zagłosować na wakacjach, powinny pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Otrzymuje je wyborca zmieniający miejsce pobytu przed dniem wyborów. Mieszkaniec może otrzymać na wniosek zaświadczenie o prawie do głosowania w miejscu pobytu w dniu wyborów. Wniosek można złożyć pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Zaświadczenie o prawie do głosowania wyborca odbiera za pokwitowaniem osobiście albo przez upoważnioną pisemnie osobę.

Zgodnie z art. 9 § 3 ustawy z 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy wnioski należy składać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Wyborca, który w terminie dopisał się do spisu wyborców na pierwszą turę, nie musi składać ponownie wniosku, aby zostać ujętym w spisie wyborców w drugiej turze. Akt pełnomocnictwa do głosowania sporządzony przed dniem pierwszej tury uprawnia również do oddania głosu w drugiej turze.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.